• Witaj na stronie internetowej "Lidera Pojezierza"!
  • Mobilna aplikacja turystyczna "Polskie Trasy"
    Zapraszamy do zwiedzania najciekawszych i uroczych zakątków naszego obszaru
  • Zrealizowałeś projekt w ramach PROW lub PO RiM?
    Prześlij do nas informację na ten temat w celu umieszczenia projektu na Mapie Dobrych Praktyk!

Ankieta dotycząca budowy LSR programu Fundusze dla Rybactwa (FER) na lata 2023-2027, który jest kontynuacją Programu Operacyjnego ,,Rybactwo i Morze" na lata 2014-2020.


Wypełnij ankietę

Punkt konsultacyjny ws. Budowy Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) na lata 2023-2027 w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa (FER), który jest kontynuacją Programu Operacyjnego ,,Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020.


Zobacz więcej

Aktualności - najnowsze informacje

Dla wszystkich mających pomysł i gotowych na społeczny zryw Szczeciński Inkubator Kultury szykuje coś specjalnego. Rusza pierwsza edycja programu pn. „mikrogranTY”, w ramach którego INKU sfinansuje realizację małych inicjatyw lokalnych. Trwa nabór.

 

Po naszych doświadczeniach ze wspaniałymi uczestnikami projektu „REkreacja. Profesjonalny Menedżer Społeczny” chcemy kontynuować tę niesamowitą przygodę z dobrą energią i świetnymi pomysłami. Pragniemy stworzyć szansę dla tych, którzy najlepiej znają swoje podwórka i wiedzą, jak zaangażować lokalną społeczność do działań na rzecz dobra wspólnego – tłumaczy Kinga Rabińska ze Szczecińskiego Inkubatora Kultury. „mikrogranTY” to program dla wszystkich, którzy mają pomysł. Może być to plan na sąsiedzkie upiększanie okolicy, kameralny koncert w nietypowym miejscu, kino
w bramie kamienicy – każdy pomysł będzie brany pod uwagę. Choć pieniądze nie są duże (maksymalnie 1850 zł brutto), a w każdym naborze realizowana będzie tylko jedna inicjatywa to i tak warto się zainteresować tym programem.

Po pierwsze dlatego, że to jeden z niewielu programów wspierających grupy nieformalne (wystarczą trzy osoby, które chcą coś wspólnie zrobić), nie tylko organizacje pozarządowe.

Po drugie, oprócz pieniędzy, realizatorzy wybranej inicjatywy dostaną coś bezcennego – wsparcie organizacyjne, promocyjne i merytoryczne zespołu INKU. To program dla osób, które są na początku swojej drogi w roli lidera społecznego. Nie ma tu wielkich pieniędzy, bo nie o wielkie pieniądze, czy spektakularne przedsięwzięcia tu chodzi – dopowiada Rabińska – Chodzi nam o stworzenie możliwości spotkania, impulsu, który pociągnie za sobą dalsze działania. Takie inicjatywy – prawdziwe, szczere i oddolne – będą miały największe szanse na realizację.

Nabór do pierwszej edycji programu mikrogranTY potrwa do 8 lipca 2015 roku. Inicjatywy powinny być planowane do realizacji w okresie od 20.07.2015 do 14.09.2015. Szczegóły na: www.inkubatorkultury.szczecin.pl.

O PROGRAMIE

Głównym celem programu pn. „mikrogranTY” jest wsparcie przez Szczeciński Inkubator Kultury działający za pośrednictwem Stowarzyszenia Media Dizajn, inicjatyw społeczno-kulturalnych i społeczno-artystycznych o charakterze non-profit i o charakterze interwencyjnym, realizowanych w przestrzeni publicznej. Pomoc polega na współudziale w realizacji inicjatywy poprzez zakup materiałów lub usług o wartości do 1850 zł brutto, których brak uniemożliwiłby realizację. Inicjatywy powinny być planowane do realizacji w okresie od 20.07.2015 do 14.09.2015. 

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?

O wsparcie ubiegać się mogą organizacje pozarządowe (zgodnie
z definicją zawartą w art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r.
o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2010 r., Nr 234, poz.1536 z późn. zm.) oraz grupy nieformalne, czyli grupy składające się
z minimum trzech pełnoletnich osób, wspólnie realizujących lub chcących realizować działania w sferze pożytku publicznego, a nie posiadających osobowości prawnej.

CO FINANSUJEMY?

Wsparciem mogą być objęte inicjatywy, które spełniają przynajmniej dwa
z poniższych warunków:

·         mają charakter społeczno-kulturalny lub społeczno-artystyczny;

·         mają charakter interwencyjny;

·         angażują mieszkańców Szczecina.

Dodatkowo, inicjatywa musi być realizowana na terenie Miasta Szczecin. UWAGA! Wsparcie nie może obejmować kosztów osobowych, ani przedmiotów, które nie zostaną wykorzystane przy realizacji inicjatywy. Nie finansujemy także wynagrodzenia dla pomysłodawcy i/lub koordynatora inicjatywy. Co ważne, wsparcie nie może obejmować kosztów poniesionych przy zakupie alkoholu, papierosów czy substancji psychoaktywnych.

HARMONOGRAM:

ogłoszenie naboru:  18.06.15

czas trwania naboru: 18.06-08.07.15

ogłoszenie wyników: 13.07.15

realizacja inicjatywy: 20.07-14.09.15

rozliczenie inicjatywy: do końca września

KONTAKT: Kinga Rabińska (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Tagged Under

Nasi partnerzy

Gmina Barlinek

Gmina Bierzwnik

Gmina Boleszkowice

Gmina Choszczno

Gmina Dębno

Gmina Krzęcin

Gmina Lipiany

Gmina Myślibórz

Powiat Myśliborski

Gmina Pyrzyce

Gmina Nowogródek-Pomorski

Gmina Pełczyce

Powiat Choszczeński

Gmina Przelewice

Gmina Recz

Gmina Trzcińsko-Zdrój


Więcej...


Więcej...

Zapisz się do naszego newslettera

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego NEWSLETTERA! Będziesz widział o wszystkich ważnych wydarzeniach pierwszy...


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”,
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

"Europejski Fundusz Morski i Rybacki",
Instytucja Zarządzająca PO Rybactwo i Morze 2014-2020 - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strate­gii Roz­woju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR),
w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” 
objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020
w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach LSR.