Na tę inwestycję wnioskodawca Stowarzyszenie „Razem dla Gminy Krzęcin" otrzymał w ramach grantu pn. "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" od Stowarzyszenia „Lider Pojezierza" dofinansowanie w wys. 10 000 zł.
 
Projekt napisany przez Radną Gminy Krzęcin, Małgorzatę Matuszak, zakładał zakup i zamontowanie elementów siłowni zewnętrznej oraz nasadzenie drzew i krzewów. Oficjalnego otwarcia siłowni dokonali Wójt Gminy Krzęcin, Bogdan Wojciech Brzustowicz, Wiceprezes Stowarzyszenia „Lider Pojezierza", Ireneusz Kostka, Radna Małgorzata Matuszak, Sołtys Patrycja Tułaza i Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Chłopowie, Leonarda Papiernik. W trakcie festynu nie zabrakło konkursów i zabaw dla najmłodszych a o puchar sołtysa walczyły dzielnie kobiety kontra mężczyźni. Mecz w piłkę nożną sędziowany przez Wiceprezesa klubu sportowego „Klon Krzęcin", Janusza Głowackiego skończył się wygraną 1:0 dla panów, choć przyznać należy, że panie radziły sobie znakomicie, grając często bardziej ofensywnie od przeciwników.
 
W części artystycznej usłyszeliśmy młode utalentowane mieszkanki Chłopowa Amelię Tułazę i Laurę Simińską. Pyszny poczęstunek przygotowało KGW Chłopowo wraz z Sołectwem Chłopowo. Tradycyjnie już oprócz pieczonych kiełbasek, kaszanki i karkówki podano smaczną zupę gulaszową. W tym dniu zbierane były również środki na kosztowną operację dla mieszkanki Gminy Krzęcin, 2-letniej Sylwii Żak z Kaszewa. Prężnie działająca grupa serwowała domowe wypieki zebrała 370,31 zł. Serdecznie gratulujemy organizatorom udanego festynu i w myśl powiedzenia „ W zdrowym ciele zdrowy duch" zachęcamy wszystkich do korzystania z plenerowej siłowni w Chłopowie.
 
Podziękowania składamy wszystkim sponsorom i ludziom dobrej woli, a także współorganizatorom wydarzenia: Urzędowi Gminy w Krzęcinie, Stowarzyszeniu „Razem dla Gminy Krzęcin", Gminnemu Centrum Kultury w Krzęcinie i Zespołowi Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Krzęcinie.

Więcej zdjęć na stronie Gminy Krzęcin - https://krzecin.pl/

Tagged Under

Nasi partnerzy

Gmina Barlinek

Gmina Bierzwnik

Gmina Boleszkowice

Gmina Choszczno

Gmina Dębno

Gmina Krzęcin

Gmina Lipiany

Gmina Myślibórz

Gmina Nowogródek-Pomorski

Gmina Pełczyce

Powiat Choszczeński

Gmina Przelewice

Gmina Recz

Gmina Trzcińsko-Zdrój


Więcej...


Więcej...

Zapisz się do naszego newslettera

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego NEWSLETTERA! Będziesz widział o wszystkich ważnych wydarzeniach pierwszy...


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”,
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

"Europejski Fundusz Morski i Rybacki",
Instytucja Zarządzająca PO Rybactwo i Morze 2014-2020 - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strate­gii Roz­woju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR),
w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” 
objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020
w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach LSR.