Grudzień z Liderem w Boleszkowicach

Drukuj
poniedziałek, 04 grudzień 2017 Kategoria: Aktualności

Wiceprezes naszego Stowarzyszenia Pan Ireneusz Kostka przedstawił uczestnikom spotkania, czym jest Lokalna Strategia Rozwoju (LSR) i jakie zawiera cele do realizacji. LSR, to dokument opracowany oddolnie – czyli, przez wszystkich mieszkańców obszaru 13 gmin członkowskich. W związku z tym zostały przedstawione propozycje zmian, które były omówione podczas spotkania. Zebrane informacje zostaną uwzględnione podczas aktualizacji LSR.

Na naszym spotkaniu gościliśmy Wójta Gminy Boleszkowice - Pana Jana Krzywickiego, przedstawicieli Rady oraz pracowników gminy.

Współorganizatorem tego wydarzenia był również OWES w regionie stargardzkim. Pan Piotr Sylwestrzak przedstawił uczestnikom spotkania zasady, możliwości i korzyści związane z pozyskaniem środków z OWES-u. Dzięki tym ludziom i ich zaangażowaniu mają Państwo możliwość otrzymania dofinansowania na granty sołeckie, spółdzielnie socjalne, ale także otrzymać kompleksową pomoc podczas pisania i rozliczania projektów.

Tak, jak w innych gminach w których mogliśmy gościć, tak i tutaj każdy z uczestników spotkania mógł skorzystać z indywidualnych konsultacji z prowadzącymi.

Znalazło się też coś dla ucha. a to dzięki zespołowi Trio Kostas, który swoimi utworami wprowadził naszych uczestników w przyjemny nastrój.

Mieszkańcy Gminy Boleszkowice, mogli sobie zmierzyć ciśnienie i sprawdzić poziom cukru, dzięki niezastąpionej Pani Marii Piotrowskiej, która zawsze służy pomocą i dobrą radą w zakresie zdrowego trybu życia.

Było coś dla ucha, znalazło się także coś dla oka, a mianowicie zestaw 20 obrazów artysty malarza, naszego kolegi Krzysztofa Kłosowicza, który zaprezentował swoje prace, nie rzadko przedstawiające urokliwe zakątki naszego obszaru.

Raz jeszcze chcielibyśmy podziękować za pomoc w organizacji spotkania pracownikom gminy, Kołu Gospodyń Wiejskich oraz wszystkim tym, którzy byli zaangażowani w przygotowania. Dziękujemy za zaangażowanie, aktywność, chęć do działania i przepyszne wypieki, które można było skosztować podczas spotkania.

Poniżej fotorelacja ze spotkania

Podoba Ci się artykuł? Idea i działania Stowarzyszenia „Lider Pojezierza”? Polub nas na Facebooku! Wystarczy kliknąć w zakładkę Facebook po prawej stronie, a następnie kliknąć na przycisk "Like" lub odwiedzić nas na naszym fanpage'u (Przejdź na stronę)

Tagged Under