Wiceprezes naszego Stowarzyszenia Pan Ireneusz Kostka przedstawił uczestnikom spotkania, czym jest Lokalna Strategia Rozwoju (LSR) i jakie zawiera cele do realizacji. LSR, to dokument opracowany oddolnie – czyli, przez wszystkich mieszkańców obszaru 13 gmin członkowskich. W związku z tym zostały przedstawione propozycje zmian, które były omówione podczas spotkania. Zebrane informacje zostaną uwzględnione podczas aktualizacji LSR.

Na naszym spotkaniu gościliśmy Wójta Gminy Boleszkowice - Pana Jana Krzywickiego, przedstawicieli Rady oraz pracowników gminy.

Współorganizatorem tego wydarzenia był również OWES w regionie stargardzkim. Pan Piotr Sylwestrzak przedstawił uczestnikom spotkania zasady, możliwości i korzyści związane z pozyskaniem środków z OWES-u. Dzięki tym ludziom i ich zaangażowaniu mają Państwo możliwość otrzymania dofinansowania na granty sołeckie, spółdzielnie socjalne, ale także otrzymać kompleksową pomoc podczas pisania i rozliczania projektów.

Tak, jak w innych gminach w których mogliśmy gościć, tak i tutaj każdy z uczestników spotkania mógł skorzystać z indywidualnych konsultacji z prowadzącymi.

Znalazło się też coś dla ucha. a to dzięki zespołowi Trio Kostas, który swoimi utworami wprowadził naszych uczestników w przyjemny nastrój.

Mieszkańcy Gminy Boleszkowice, mogli sobie zmierzyć ciśnienie i sprawdzić poziom cukru, dzięki niezastąpionej Pani Marii Piotrowskiej, która zawsze służy pomocą i dobrą radą w zakresie zdrowego trybu życia.

Było coś dla ucha, znalazło się także coś dla oka, a mianowicie zestaw 20 obrazów artysty malarza, naszego kolegi Krzysztofa Kłosowicza, który zaprezentował swoje prace, nie rzadko przedstawiające urokliwe zakątki naszego obszaru.

Raz jeszcze chcielibyśmy podziękować za pomoc w organizacji spotkania pracownikom gminy, Kołu Gospodyń Wiejskich oraz wszystkim tym, którzy byli zaangażowani w przygotowania. Dziękujemy za zaangażowanie, aktywność, chęć do działania i przepyszne wypieki, które można było skosztować podczas spotkania.

Poniżej fotorelacja ze spotkania

Podoba Ci się artykuł? Idea i działania Stowarzyszenia „Lider Pojezierza”? Polub nas na Facebooku! Wystarczy kliknąć w zakładkę Facebook po prawej stronie, a następnie kliknąć na przycisk "Like" lub odwiedzić nas na naszym fanpage'u (Przejdź na stronę)

Tagged Under

Nasi partnerzy

Gmina Barlinek

Gmina Bierzwnik

Gmina Boleszkowice

Gmina Choszczno

Gmina Dębno

Gmina Krzęcin

Gmina Lipiany

Gmina Myślibórz

Powiat Myśliborski

Gmina Nowogródek-Pomorski

Gmina Pełczyce

Powiat Choszczeński

Gmina Przelewice

Gmina Recz

Gmina Trzcińsko-Zdrój


Więcej...


Więcej...

Zapisz się do naszego newslettera

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego NEWSLETTERA! Będziesz widział o wszystkich ważnych wydarzeniach pierwszy...


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”,
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

"Europejski Fundusz Morski i Rybacki",
Instytucja Zarządzająca PO Rybactwo i Morze 2014-2020 - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strate­gii Roz­woju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR),
w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” 
objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020
w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach LSR.