Nasze Stowarzyszenie na Targach Polagra FOOD 2017

Drukuj
środa, 27 wrzesień 2017 Kategoria: Aktualności

Nasze stoisko upiększały jakże ważne osobistości, którymi były Królowa Puszczy Barlineckiej wraz z Morianą. Mieliśmy okazję zapoznać się ze smakami regionów każdego zakątka polski, które stanowią nieodłączną tradycję naszej narodowej kultury kulinarnej. Zapoznaliśmy się z nowymi technologiami wprowadzanymi w procesie wytwórstwa spożywczego od maszyn do pakowania i etykietowania, aż po potężne ciągi technologiczne. Poza niedoścignionymi smakami polskich wystawców, można było skosztować wyrobów m.in. włoskich, austriackich, indyjskich, belgijskich i wielu, wielu innych.

Targi otworzył Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa, który przyjeżdżał na Targi już jako student.

- Polska żywność poszukiwana jest na rynkach światowych, o czym świadczą dane z handlu zagranicznego W ubiegłym roku wyeksportowaliśmy produkty rolno-spożywcze o wartości ponad 24 mld euro.

To największe wydarzenie wystawiennicze w branży rolno-spożywczej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Targi POLAGRA FOOD od lat stanowią wydarzenie, którego główną zaletą są szerokie możliwości nawiązania współpracy z nowymi odbiorcami, w tym także w dużej mierze zagranicznymi. Wieloletnie doświadczenie w pozyskiwaniu profesjonalnych zwiedzających, ogromne zaangażowanie w promocję wydarzenia oraz marek obecnych na targach, a także współpraca ze stowarzyszeniami sprawiają, że POLAGRA FOOD jest jednym z istotnych elementów w promocji polskiej żywności nie tylko w kraju, ale i na świecie. Współpraca organizatorów targów z ambasadami zagranicznymi, a przede wszystkim autorski program Hosted Buyer, co roku skutkują licznymi delegacjami kupców zagranicznych zainteresowanych pozyskaniem partnerów handlowych z Polski.

Na terenie MTP trwały jednocześnie 6 wydarzeń: Polagra FOOD, Polagra-TECH, Polagra GASTRO, pakfood, Invest Hotel i Targi Smaki Regionów (te ostatnie w dniach 23-26.09).

Targi Polagra Food to dla branży spożywczej zwiastun trendów konsumenckich, kompleksowy przegląd ofert, ale też promocja polskiej gospodarki. W ofercie wystawców: mięsa i wędliny, dodatki do żywności, zioła, przyprawy, produkty mleczarskie - sery, kefiry, jogurty, mleko, wyroby piekarskie i cukiernicze - ciasta, ciastka, słodycze, przetwory owocowo-warzywnych, wina, wódki i likiery oraz żywność ekologiczna.

Tagged Under