Nasze stoisko upiększały jakże ważne osobistości, którymi były Królowa Puszczy Barlineckiej wraz z Morianą. Mieliśmy okazję zapoznać się ze smakami regionów każdego zakątka polski, które stanowią nieodłączną tradycję naszej narodowej kultury kulinarnej. Zapoznaliśmy się z nowymi technologiami wprowadzanymi w procesie wytwórstwa spożywczego od maszyn do pakowania i etykietowania, aż po potężne ciągi technologiczne. Poza niedoścignionymi smakami polskich wystawców, można było skosztować wyrobów m.in. włoskich, austriackich, indyjskich, belgijskich i wielu, wielu innych.

Targi otworzył Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa, który przyjeżdżał na Targi już jako student.

- Polska żywność poszukiwana jest na rynkach światowych, o czym świadczą dane z handlu zagranicznego W ubiegłym roku wyeksportowaliśmy produkty rolno-spożywcze o wartości ponad 24 mld euro.

To największe wydarzenie wystawiennicze w branży rolno-spożywczej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Targi POLAGRA FOOD od lat stanowią wydarzenie, którego główną zaletą są szerokie możliwości nawiązania współpracy z nowymi odbiorcami, w tym także w dużej mierze zagranicznymi. Wieloletnie doświadczenie w pozyskiwaniu profesjonalnych zwiedzających, ogromne zaangażowanie w promocję wydarzenia oraz marek obecnych na targach, a także współpraca ze stowarzyszeniami sprawiają, że POLAGRA FOOD jest jednym z istotnych elementów w promocji polskiej żywności nie tylko w kraju, ale i na świecie. Współpraca organizatorów targów z ambasadami zagranicznymi, a przede wszystkim autorski program Hosted Buyer, co roku skutkują licznymi delegacjami kupców zagranicznych zainteresowanych pozyskaniem partnerów handlowych z Polski.

Na terenie MTP trwały jednocześnie 6 wydarzeń: Polagra FOOD, Polagra-TECH, Polagra GASTRO, pakfood, Invest Hotel i Targi Smaki Regionów (te ostatnie w dniach 23-26.09).

Targi Polagra Food to dla branży spożywczej zwiastun trendów konsumenckich, kompleksowy przegląd ofert, ale też promocja polskiej gospodarki. W ofercie wystawców: mięsa i wędliny, dodatki do żywności, zioła, przyprawy, produkty mleczarskie - sery, kefiry, jogurty, mleko, wyroby piekarskie i cukiernicze - ciasta, ciastka, słodycze, przetwory owocowo-warzywnych, wina, wódki i likiery oraz żywność ekologiczna.

Tagged Under

Nasi partnerzy

Gmina Barlinek

Gmina Bierzwnik

Gmina Boleszkowice

Gmina Choszczno

Gmina Dębno

Gmina Krzęcin

Gmina Lipiany

Gmina Myślibórz

Powiat Myśliborski

Gmina Nowogródek-Pomorski

Gmina Pełczyce

Powiat Choszczeński

Gmina Przelewice

Gmina Recz

Gmina Trzcińsko-Zdrój


Więcej...


Więcej...

Zapisz się do naszego newslettera

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego NEWSLETTERA! Będziesz widział o wszystkich ważnych wydarzeniach pierwszy...


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”,
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

"Europejski Fundusz Morski i Rybacki",
Instytucja Zarządzająca PO Rybactwo i Morze 2014-2020 - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strate­gii Roz­woju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR),
w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” 
objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020
w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach LSR.