Podpisanie umowy na dofinansowanie projektu współpracy "Mobilna aplikacja turystyczna innowacyjnym sposobem promocji obszaru LSR”

Drukuj
piątek, 18 maj 2018 Wiktor Różański Kategoria: Mobilna Aplikacja Turystyczna Odsłony: 45589
17 maja br. w Szczecinie 12 Lokalnych Grup Działania z województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego podpisały umowę z Zarządem Województwa Zachodniopomorskiego na dofinansowanie z PROW 2014-2020 projektu współpracy "Mobilna aplikacja turystyczna innowacyjnym sposobem promocji obszaru LSR”.
 
Z ramienia województwa umowę podpisał wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa. Stowarzyszenie "Lider Pojezierza" reprezentował Ireneusz Kostka – Wiceprezes Zarządu oraz Krzysztof Szabatowski - Członek Zarządu.
 
Projekt zakłada stworzenie darmowej aplikacji w języku polskim, angielskim i niemieckim, która przydatna będzie dla aktywnych osób uprawiających turystykę rowerową, kajakową czy pieszą. Znajdziemy w niej najważniejsze w danym regionie atrakcje oraz obiekty będące dziedzictwem lokalnym, ważne z punktu widzenia turystycznego oraz miejsca związane z lokalnym rzemiosłem, produktami i usługami, trasy i ścieżki turystyczne, a także informacje o odbywających się w okolicy wydarzeniach. Korzystać z niej będzie można w telefonach komórkowych z systemem Android i IOS. Turystyczne informacje pojawią się również na portalu internetowym. W ramach projektu zaplanowano także opracowanie i wydanie materiałów promocyjnych w postaci gadżetów z logotypami i adresem strony internetowej, broszur, map i gier prezentujących bogactwo danych miejsc. Na obszarze 9 lokalnych grup działania będzie to zupełnie nowy produkt, a na pozostałym znacząco udoskonalony – rozbudowany o geocaching i gry terenowe, które będą równocześnie nowym sposobem wykorzystania lokalnych zasobów przyrodniczych, historycznych i kulturowych.
Zostanie opisanych m.in. 135 tras kajakowych, rowerowych, pieszych na łączną długość 3800 kilometrów oraz 320 skrytek używanych podczas gry terenowej, które zaprezentują najciekawsze miejsca pod względem turystycznym i przyrodniczym
 
Lokalne Grupy Działania, które wezmą udział w projekcie:
 
Wsparcie przeznaczone z PROW 2014-2020 na realizację działania to ok. 1 mln zł.
 
Tagged Under