Tegoroczne „Przelewickie Dni Folwarku”, organizowane przez Gminę Przelewice już za nami. Impreza odbyła się przy sprzyjającej pogodzie w sobotnie popołudnie 25 kwietnia br. i cieszyła dużym zainteresowaniem oraz dostarczyła wiele pozytywnych emocji. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania zapewniając uczestnikom wiele atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Patronat nad imprezą objął Starosta Pyrzycki.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Wójt Gminy Przelewice Mieczysław Mularczyk. Wśród gości byli przedstawiciele: sejmu i senatu RP, samorządu: wojewódzkiego, powiatowego, gminnego i jednostek organizacyjnych oraz proboszczowie. Podczas imprezy swoją obecnością zaszczycił nas kandydat na Prezydenta RP Adam Jarubas oraz delegacje z gmin: Woldegk na czele z burmistrzem Dr. Ernstem Jürgenem Lode i z Dąbrowy Chełmińskiej na czele z Panią Sekretarz Gminy Dorotą Kraską–Wadych. Goście z Dąbrowy Chełmińskiej przybyli na specjalne zaproszenie zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia „Bo jak nie my to kto”.

Miłym zaskoczeniem dla nas było wręczenie na ręce Pana Wójta przepięknej panoramy z lotu ptaka Miasta Woldegk przez Dr. Lode wraz z najlepszymi życzeniami dalszej owocnej współpracy, a także otrzymanie symbolicznego upominku wręczonego przez Panią Sekretarz, reprezentującą Wójta Gminy Dąbrowa Chełmińska. Goście z Woldegk i Dąbrowy Chełmińskiej czuli się u nas bardzo dobrze i wyrażali swe zadowolenie z dobrej organizacji imprezy i panującej tu atmosfery.

Program artystyczny rozpoczęły przelewickie przedszkolaki pod opieką Iwony Gąsiorowskiej i Moniki Górniak. Następnie odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców I Przelewickiego Rajdu NW. Nagrody wręczyli: Prezes Stowarzyszenia „Lider Pojezierza” Adam Andraszkiewicz i Wiceprezes Ireneusz Kostka oraz Wójt Gminy Przelewice Mieczysław Mularczyk. Dodatkowo dla uatrakcyjnienia imprezy zorganizowano losowanie nagród głównych ufundowanych przez Starostę Pyrzyckiego Kazimierza Lipińskiego, Prezesa Stowarzyszenia „Lider Pojezierza” i Wójta Gminy Przelewice.

W bogatym programie artystycznym prezentowały się dzieci i młodzież szkolna oraz zespoły: wokalny „MALI GIGANCI” z GCK-u Przelewice i „Złota Jesień” z Dolic pod kierownictwem Daniela Nowackiego, dzieci z SP Kłodzino pod opieką Agnieszki Andrzejczak, Aleksandry Kowalewskiej i Elżbiety Stasiaczyk, „Jutrzenka” z Przelewic, „TRIO DOLICKIE” w składzie: Jolanta Lewandowska – wokal, Dawid Podoła – akordeon i Paweł Zając – gitara.

Podczas uroczystości wystąpiły również zespoły taneczne: przelewicka grupa pań tańcząca dynamicznie „ZUMBĘ” pod opieką Pauliny Kołosowskiej i „FABRYKA TAŃCA Barlinek” z Barlinka, Mostkowa i Przelewic pod kierownictwem Katarzyny Stanisławskiej i instruktorek: Magdaleny Zynda-Lis, Marzeny Luisetto i Katarzyny Gradowskiej.

Występy nagradzano gromkimi brawami licznie zgromadzonej publiczności. Po części artystycznej Panie Grażyna i Gabrysia Niedziela ze Stowarzyszenia „Bo jak nie my to kto” rozbawiły publiczność, przeprowadzając kilka humorystycznych konkursów.

Było barwnie, wesoło i bardzo ciekawie. W trakcie imprezy wszyscy goście mogli skosztować smakowitych potraw przygotowanych przez nasze lokalne organizacje: Stowarzyszenie „Bo jak nie my to kto”, Stowarzyszenie „Lubiatowo i My”, Rady Rodziców działające przy: Gimnazjum w Przelewicach i PSP Żuków, PSP Jesionowo i SP Kłodzino, Rady Sołeckie z Lubiatowa i Jesionowa. Były to: pajda chleba ze smalcem, ciasteczka drożdżowe i rogaliki, pierogi, barszczyk, bigos, szaszłyki i drób z grilla, zupa gulaszowa, hot-dogi, gofry, napoje i ciasta, a Firma Handlowo-Usługowa Ireneusza Junga z Przelewic promowała się z wyrobami wędliniarskimi. Uczestnicy imprezy degustowali przygotowane jadło zachwycając się smakiem. Oprócz tego można było spróbować ryb przygotowanych w tradycyjny sposób przez KGW Kluki, mieszkanek wsi typowo rybackiej.

Podczas imprezy z inicjatywy Wójta Gminy odbył się konkurs na „Najładniejsze stoisko wystawowe”. Komisja konkursowa w składzie: Dr. Ernst Jürgen Lode, senator Sławomir Preiss wraz z małżonką Elżbietą i przewodniczący RG Przelewice Jarosław Smyka, miała nie mały problem, aby wyłonić najładniejsze stoisko. Po zsumowaniu punktów przyznanych przez poszczególnych jurorów okazało się, że najładniejsze stoisko przygotowało Stowarzyszenie „Bo jak nie my to kto”, które otrzymało nagrodę główną ufundowaną przez Wójta Gminy Przelewice. Tuż za nim uplasowało się KGW Kluki, które otrzymało nagrodę Wicemarszałka WZ Jarosława Rzepy. Wyróżnione zostało również stoisko Rady Rodziców przy PSP Jesionowo, nagrodę wręczył im Starosta Pyrzycki Kazimierz Lipiński.

Na imprezie nie zabrakło atrakcji dla dorosłych, jak i dla milusińskich. Były konkursy i zabawy rekreacyjno-sportowe przygotowane przez Łukasza Mularczyka i Stanisława Warejkę, wesołe miasteczko, artystyczne malowanie twarzy przez Agnieszkę Wilczak, przejażdżki konne dla dzieci prowadzone prze Natalię Przybyłowicz. Natomiast dla tych, którzy borykali się z dolegliwościami bólowymi lub chcieli pozbyć się nagromadzonego stresu była możliwość skorzystania z masażu Gabinetu OD-NOWY Pauli Niewiadomskiej.

Z kolei strażacy z OSP Przelewice wraz z Kobiecą Drużyną Pożarniczą zaprezentowali swoje umiejętności poprzez pokazy strażackie przeprowadzone wraz ze strażakami z zaprzyjaźnionej Gminy Woldegk i osobami chętnymi, a nad wszystkim czuwał prezes ZG OSP RP Henryk Nawój.

Tradycyjnie podczas imprezy odbyła się loteria fantowa zorganizowana przez PSE „Wyrównajmy szanse.” Zgromadzone środki przeznaczane są na organizację atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży z terenu gminy w okresie wakacji. Fundatorami nagród dla zwycięzców loterii byli: kandydat na Prezydenta RP Adam Jarubas, radny Sejmiku WZ Olgierd Kustosz, Starosta Pyrzycki Kazimierz Lipiński i Wójt Gminy Mieczysław Mularczyk.

Na folwarku prezentowali się też: młodzież z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół w Pyrzycach, Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich i Stowarzyszenie „Lider Pojezierza” oraz Bank Spółdzielczy O/Lipiany.

Gwiazdą wieczoru był Ivan Komarenko z zespołem. Na koncert bardzo licznie przybyli jego fani z terenu gminy i okolic. Po koncercie odbyła się zabawa w plenerze, którą prowadził Zespół Live Daniel’s Band. Wysoka frekwencja uczestników wskazywała na to, że wszyscy świetnie się bawią. Konferansjerami imprezy byli: Anna Garzyńska i Dariusz Jałoszyński, komitet organizacyjny stanowili pracownicy Urzędu Gminy, a o estetykę folwarku zadbali pracownicy zatrudnieni w ramach prac interwencyjnych.

Wójt Gminy Przelewice składa serdeczne podziękowania wszystkim wystawcom i zespołom oraz uczestnikom za aktywny udział w imprezie, w tym m.in.: pracownikom Urzędu Gminy i obsługi, strażakom OSP Przelewice oraz służbom porządkowym. Dziękuje również życzliwym i wspierającym nasze przedsięwzięcie osobom, lokalnym mediom, a także wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia imprezy. Z licznych atrakcji podczas imprezy można było skorzystać dzięki naszym sponsorom, którzy udzielili wsparcia rzeczowego i finansowego, za co bardzo dziękujemy! Wsparcia udzielili nam: wpdPolska Sp. z o.o. w Poznaniu, Stargard WIND DOMREL Lubiatowo, AGRIPLON Spółka z o.o. w Kłodzinie, Dan- Sar Agro Sp. z o.o, Sarnik, „Karsko” Sp. z o.o. Karsko, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „INTEGROPOL”, „STABOS” Sp. z o. o. Szczecin, BS Wolin O/ Lipiany, Spółdzielcza Agrofirma Witkowo, P.P.U.H. „KONKRET” Parnica, kandydat na Prezydenta Adam Jarubas, wicemarszałek WZ Jarosław Rzepa, radny Sejmiku WZ Olgierd Kustosz i Starosta Pyrzycki Kazimierz Lipiński.

Galeria

Tagged Under

Nasi partnerzy

Gmina Barlinek

Gmina Bierzwnik

Gmina Boleszkowice

Gmina Choszczno

Gmina Dębno

Gmina Krzęcin

Gmina Lipiany

Gmina Myślibórz

Powiat Myśliborski

Gmina Pyrzyce

Gmina Nowogródek-Pomorski

Gmina Pełczyce

Powiat Choszczeński

Gmina Przelewice

Gmina Recz

Gmina Trzcińsko-Zdrój


Więcej...


Więcej...

Zapisz się do naszego newslettera

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego NEWSLETTERA! Będziesz widział o wszystkich ważnych wydarzeniach pierwszy...


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”,
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

"Europejski Fundusz Morski i Rybacki",
Instytucja Zarządzająca PO Rybactwo i Morze 2014-2020 - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strate­gii Roz­woju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR),
w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” 
objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020
w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach LSR.