TARGI RYBACKIE W DĘBNIE

Drukuj
wtorek, 21 sierpień 2018 Kategoria: Aktualności

Targi uroczyście otworzył o godzinie 12:00 Wiceprezes Stowarzyszenia Lider Pojezierza- Pan Ireneusz Kostka. Program Targów obfitował w liczne atrakcje. Wszyscy chętni mieli możliwość nieodpłatnie popływać kajakami i rowerami wodnymi po Jeziorze Lipowo, skosztować pysznej zupy rybnej pod nazwą "Zupa Rybna z Liderem" oraz spróbować niecodziennego dania, jakim był "Pstrąg z puszki po gwoździach", czyli potrawa z serii "Ryba z Dębu".  Obie potrawy robione były na oczach gości i każdy mógł podpatrzeć techniki obróbki ryb. Przed zgromadzonymi wystąpił zespół "Stary Szmugler" ze Szczecina, grający muzykę szantową i folkową. Zespół powstał w 2002 roku, a jego liderem jest charyzmatyczny Jakub Knobloch.

Jedną z atrakcji była też prelekcja znanego przyrodnika- Pana Marka Schillera- dotycząca fauny i flory lokalnych rzek i jezior. Oprócz tego wśród uczestników imprezy przeprowadzono quiz z wiedzy na temat ryb i jezior. Każdy uczestnik dostał upominek, a najlepsi otrzymali kosze rozmaitości.

Zainteresowanie Targami Rybackimi było duże; w ciągu 6 godzin trwania imprezy odwiedziło je ponad 350 osób.

Wydarzenie realizowane było w ramach partnerstwa na rzecz realizacji projektu współpracy pn. „Bogactwo naszych wód – promocja obszarów historycznie związanych z rybactwem”, w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze na lata 2014-2020.

Tagged Under