Wyjazd studyjny - „Transfer wiedzy i innowacji w pobudzeniu aktywności społecznej na obszarach wiejskich - dobre praktyki”

Drukuj
wtorek, 10 kwiecień 2018 Kategoria: Aktualności

Pszczelnik jest niewielką miejscowością w pobliżu Myśliborza. Jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych w regionie. Każdego lata odbywa się tam ceremonia uhonorowania litewskich bohaterów.

Burmistrz Okręgu Kowna Valerijus Makūnas podziękował Myśliborzowi i całemu Pomorzu Zachodnim za opiekę nad miejscem spoczynku litewskich lotników

"Wasza uwaga ogromnie podgrzewa relacje między Litwinami a Polakami i pokazuje, jak sąsiedzi powinni naprawdę wchodzić w interakcje"

- podkreślił burmistrz.

„S. S. Darius i S. Girėnas są źródłem patriotyzmu nie tylko dla was, Litwinów, ale także dla nas, Polaków. Oni nadal lecą!"

- powiedział Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa.

Nasi przedstawiciele z Polski zaprezentowali swoją wizję tego, jak powinno wyglądać miejsce śmierci S. Dariusa i S. Girenasa. Projekt ma na celu zbudowanie kilku solidnych drewnianych altan, a w okolicy zostanie rozwinięta infrastruktura turystyczna. W celu promowania miejsca zostanie również zorganizowany wspólny festiwal sztuki ludowej.

Operacja współfinansowana była ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Tagged Under