Quo Vadis Zachodniopomorska Turystyko – wspólnie wypracujmy optymalne rozwiązania!

Drukuj
wtorek, 08 maj 2018 Kategoria: Aktualności

Turystyka, będąca przedmiotem naszych działań zawodowych i społecznych, znajduje się w kompetencjach i obowiązkach wszystkich szczebli administracji publicznej w Polsce. Do aktywizacji jej rozwoju, na mocy ustawy sejmowej, został stworzony specjalny system organizacji POT-ROT-LOT. W tym roku w budżecie państwa wyasygnowano na turystykę kwotę 58 mln. zł a w budżecie naszego województwa jest to kwota prawie 84 mln. zł. Chciało by się rzec: jest dobrze!? Więc dlaczego jest tyle narzekania – czyżby kolejna nasza narodowa „specjalność”?

Od roku pełnię funkcję Prezesa ZROT i mimo wielu cennych inicjatyw i podejmowanych działań, nie czuję pełnej satysfakcji: ani z roli jaką pełni ZROT, ani z zakresu współpracy. W obszarze turystyki województwa zachodniopomorskiego dzieje się dużo, ale może dziać się jeszcze więcej! Potencjał, którym dysponujemy, zasługuje na większą dynamikę rozwoju. Jestem pewien, że jest to możliwe, ale konieczna jest szersza i faktyczna współpraca wszystkich, którym leży na sercu rozwój zachodniopomorskiego sektora turystyki.

RAZEM można WIĘCEJ!

Koleżanki i Koledzy działający w obszarze turystyki,

chciałbym rozszerzyć i zaktywizować obszar naszej współpracy. W czerwcu odbędzie się Walne Zebranie ZROT, podczas którego organizacja powinna określić kierunki i zakres swojej dalszej aktywności. Planujemy również dokonać korekt zapisów statutowych oraz wybrać nowy Zarząd i Komisję Rewizyjną. Chciałbym, aby ZROT stał się faktyczną płaszczyzną współpracy w obszarze turystyki, niezależnie czy dany podmiot gospodarczy, organizacja pozarządowa czy jednostka samorządowa już jest naszym członkiem czy też potencjalnie może nim zostać.

ZROT to organizacja „służebna”, nasza wspólna – powinna kumulować potencjał, aktywizować rozwój, koordynować współpracę oraz wspierać przedsiębiorców, organizacje branżowe i władze samorządowe w ich działaniach. ZROT powinien być naszym „narzędziem” dynamizującym rozwój turystyki.

Określmy wspólnie obszary tej aktywności i naszej współpracy. Zidentyfikujmy problemy i ich przyczyny oraz sprecyzujmy jakie są potrzeby branżowe i czego oczekujemy indywidualnie jako przedsiębiorcy, urzędnicy czy działacze. Określmy co trzeba i można zrobić, aby czerpać z turystyki korzyści adekwatne do potencjału regionu.

Zapraszam wszystkich na cykl spotkań konsultacyjnych, tzw. Subregionalnych Forów Turystyki, które odbędą się w pięciu miejscowościach województwa zachodniopomorskiego – szczegółowy terminarz i program przesyłam w załączeniu. Dodatkowo zamieszczam asumpt do dyskusji, licząc na uzupełnienie analizy podczas naszych spotkań.

Łączę wyrazy szacunku i zapraszam do współpracy!

Marek Migdal
Prezes ZROT

Załączniki:
Pobierz plik (program_i_zgłoszenie.pdf)Program i karta zgłoszeniowa[Plik .PDF]884 kB
Pobierz plik (RAZEM_mozna_WIECEJ-biuletyn_ZROT.pdf)Razem można więcej - bulietyn ZROT[Plik .PDF]1806 kB
Tagged Under