Jarmark Wielkanocny z Liderem w Choszcznie

Drukuj
wtorek, 27 marzec 2018 Kategoria: Aktualności

Na stoiskach każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zaczynając od wyrobów kulinarnych, a wśród nich ciasta i inne wypieki, wędliny, pasztety, dżemy, miody pitne, wino skończywszy na malarstwie, rzeźbie, włókiennictwie, wikliniarstwie, wyrobach z gliny i wielu, wielu innych produktach.  

Wszystkich gości – zarówno wystawców jak i licznie przybyłych odwiedzających – powitali starosta choszczeński Adam Andriaszkiewicz, członek zarządu województwa zachodniopomorskiego Ryszard Mićko oraz burmistrz Choszczna Robert Adamczyk i wiceburmistrz miasta Łukasz Młynarczyk.

Koncerty na scenie zainaugurowali Dębniacy z Dębna, z kilkoma repertuarami wystąpił zespół Trio Kostas, popis umiejętności wokalnych dały też panie ze Stowarzyszenia Aktywny Senior z Chłopowa.

Na straganach dominowały motywy wielkanocne – pisanki, palmy, ozdoby, stroiki. Przyjechało wielu rękodzielników, których wyroby spotkać można właśnie na  targach, jarmarkach czy festynach.

Podczas Jarmarku państwo Anna i Krzysztof Piwowarowie, właściciele pasieki z Dargomyśla otrzymali z rąk prezesa Lidera Pojezierza Adama Andriaszkiewicza gratulacje za zdobycie srebrnego medalu w tegorocznym Międzynarodowym Konkursie Miodów Pitnych - Mazer Cup International Mead Competition w Denver 2018.

Publiczność dopisała również tutaj, a to wszystko w głównej mierze dzięki przepięknej pogodzie, jaka panowała podczas jarmarku, ale nie tylko… Dziękujemy naszym partnerom za pomoc w organizacji i propagowaniu informacji na temat tego wydarzenia.

Dopisali też uczestnicy konkursów na babę i palmy wielkanocne. Wśród uczestników znaleźli się także dzieci z choszczeńskich przedszkoli: Oxford House i Ancymonek, do których trafiły specjalne podziękowania za udział w Jarmarku.

Konkurs na Palmę Wielkanocną do 1,5 m wysokości:
I miejsce - Kolsk,
II miejsce - Świetlica Wiejska w Pławnie,
III miejsce - Dziewczynki ze Smolenia.

Konkurs na Palmę Wielkanocną powyżej 1,5 m wysokości:
I miejsce - Sołectwo Strumienna,
II miejsce - KGW Łask-Wygon,
III miejsce - Sołectwo Jagów.

Konkurs na Babę Wielkanocną:
I miejsce - Sołectwo Strumienna,
II miejsce - Wioletta Grochulska z Łaska,
III miejsce - KGW Zamęcin.

Pozostali uczestnicy biorący udział w konkursach otrzymali wyróżnienia.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim partnerom i uczestnikom za udział w tegorocznym wydarzeniu. Jest na niezmiernie miło, że z roku na rok nasz jarmark cieszy się coraz to większą popularnością i zainteresowaniem, zarówno ze strony wystawców jak i społeczności lokalnej. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również się spotkamy w tak licznym gronie.

Tagged Under