Ponad 900 wystawców na powierzchni 40 000 m2, 130 tys. odwiedzających, dziesiątki maszyn rolniczych, stoiska ogrodnicze i warzywnicze, wystawy zwierząt, a także degustacje żywności i ludowa muzyka - tak wyglądały Targi Rolne w Barzkowicach, które w drugi weekend września stały się sercem rolnictwa nad Odrą i Bałtykiem. Nasze Stowarzyszenie również miało własne stoisko, na którym odwiedzający mieli okazję zapoznać się z naszą działalnością oraz mogli uzyskać informacje na temat możliwości związanych z aplikowaniem o środki w ramach PROW na lata 2014-2020. Uczestnikom zostały wręczane broszury informacyjne i gadżety z marką Lidera Pojezierza.  

Główne atrakcje tegorocznych targów rolnych AGRO POMERANIA 2017, które zawsze przyciągają rzeszę fanów, to w szczególności IV Regionalna Wystawa Bydła Mięsnego, XIV Zachodniopomorska Wystawa Koni Hodowlanych, XXIII Zawody Jeździeckie w Skokach, a także II Amatorskie Zawody w Zręczności Powożenia, Wystawa Ptaków Hodowlanych i Ozdobnych oraz Wystawa Zwierząt Futerkowych. XII Międzynarodowa Wystawa Rękodzielnictwa, Wystawa Twórców Ludowych, VI Przegląd Kapel Ludowych, XIV Zachodniopomorska Wystawa Koni Hodowlanych, polowe pokazy pracy sprzętu rolniczego. 

Motywem przewodnim XXX Barzkowickich Targów Rolnych AGRO POMERANIA 2017 było promowanie polskiego rolnictwa i wszystkiego, co w tej branży nowoczesne i innowacyjne oraz znakomitej tradycyjnej żywności. Na targach zaprezentowało swoją ofertę wielu wystawców: producentów maszyn, urządzeń rolniczych i środków ochrony roślin, hodowców, przetwórców i dystrybutorów, a także dostawców specjalistycznych usług oraz producentów żywności. 

Nowinką na tegorocznych targach rolnych była wystawa starych maszyn rolniczych. Zainteresowanie eksponatami było tak wielkie i zgromadziło tylu pasjonatów zabytkowych maszyn, że z pewnością w kolejnych latach sektor ten będzie stałym elementem targów. 

Jako atrakcja dla dzieci na targach po raz pierwszy pojawił się labirynt w kukurydzy. Wzbudził on ogromne zainteresowanie nie tylko wśród najmłodszych, ale także wśród młodzieży i dorosłych. Liczba osób, które skorzystały z przeprawy przez labirynt przerosła oczekiwania Organizatorów. 

Bardzo dziękujemy organizatorom tegorocznych targów za zaproszenie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również się spotkamy.

Tagged Under

Nasi partnerzy

Gmina Barlinek

Gmina Bierzwnik

Gmina Boleszkowice

Gmina Choszczno

Gmina Dębno

Gmina Krzęcin

Gmina Lipiany

Gmina Myślibórz

Powiat Myśliborski

Gmina Nowogródek-Pomorski

Gmina Pełczyce

Powiat Choszczeński

Gmina Przelewice

Gmina Recz

Gmina Trzcińsko-Zdrój


Więcej...


Więcej...

Zapisz się do naszego newslettera

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego NEWSLETTERA! Będziesz widział o wszystkich ważnych wydarzeniach pierwszy...


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”,
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

"Europejski Fundusz Morski i Rybacki",
Instytucja Zarządzająca PO Rybactwo i Morze 2014-2020 - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strate­gii Roz­woju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR),
w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” 
objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020
w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach LSR.