Święto Tataraku po raz XI...

Drukuj
poniedziałek, 14 sierpień 2017 Kategoria: Aktualności

Jednym z ważniejszych elementów imprezy był przemarsz nad Jezioro Panieńskie, którego uczestnicy, odziani w koszulki z logo „Święta Tataraku” oraz z pochodniami w ręku, towarzyszyli wybranej Królowej Jezior Pełczyckich, przewożonej na miejsce koronacji w pojeździe, zaprzęgniętym w dwa piękne konie. Koronacja odbyła się przy udziale mieszkańców i Burmistrza Pełczyc. W trakcie imprezy prezentowane też były również produkty lokalne z tataraku m.in.: likier z tataraku, chleb ziołowy na liściach z tataraku. Produkty te wykonywane są przez „Grupę Kopystki”, działające przy M-GOK w Pełczycach. 

Na naszym stoisku promowaliśmy Stowarzyszenie różnymi publikacjami i gadżetami, a także informowaliśmy licznie nas odwiedzające osoby o różnych możliwościach uzyskania wsparcia finansowego w ramach Programu rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Priorytetu 4 PO RYBY. Towarzyszył nam członek Zarządu Stowarzyszenia, Pan Krzysztof Wiklak.

Na zakończenie imprezy odbył się koncert zespołu muzyki w stylu disco polo, a następnie zabawa przy muzyce mechanicznej.

Tagged Under