Prace dotyczące rewitalizacji części zabudowań folwarku w Przelewicach

Drukuj
poniedziałek, 07 sierpień 2017 Kategoria: Aktualności

Po stronie polskiej w spotkaniu uczestniczyli: wójt gminy Przelewice Mieczysław Mularczyk, p. Wojciech Zbaraszewski przedstawiciel  Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego,  p. Ireneusz Kostka wiceprezes Stowarzyszenia „Lider Pojezierza”,  p. Daniel D A Gomułkiewicz DarkArt Consulting, p. Zofia Gągało prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom BRATEK w Barlinku, p. Beata Osińska dyrektor Ogrodu  i pracownicy Urzędu Gminy w Przelewicach. Strona niemiecka reprezentowana była przez. prof. Petera Schmucka i burmistrza Miasta Ivenack Rolanda Lükera.

Pierwsze spotkanie robocze odbyło się w Niemczech 28 czerwca br. w miejscowości Ivenack, gdzie partner niemiecki pokazał zrealizowane już inwestycje i wskazał również kolejne, które mogłyby być rewitalizowane w ramach współpracy w Euroregionie Pomerania. Po stronie polskiej jedną z planowanych inicjatyw jest możliwość częściowego zagospodarowania folwarku w Przelewicach. Ciekawą inicjatywą była lokalna kuchnia, która oferowała posiłki dla lokalnych szkół (zdrowe, smaczne i tanie). Pamiętamy, że zgodnie z Lokalną Strategią Rozwoju w 2019 roku powstanie na naszym obszarze Inkubator Kuchenny.

Po spotkaniu goście obejrzeli obiekty  naszego przelewickiego folwarku i zwiedzili Ogród. Kolejne spotkanie robocze zaplanowano pod koniec sierpnia br. w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie.

Źródło: (przelewice.pl)

Tagged Under