Lipiec z Liderem w Reczu i przemiły gest...

Drukuj
poniedziałek, 31 lipiec 2017 Kategoria: Aktualności

Kolejnym punktem dnia były spotkania konsultacyjne z zasad aplikowania o środki za pośrednictwem Stowarzyszenia „Lider Pojezierza”. Wiceprezes wyjaśnił, także na czym polegają odnawialne źródła energii, które są coraz bardziej popularne w naszym kraju, oraz zapraszał wszystkich mieszkańców do aplikowania wniosków w obecnych naborach, które zostały ogłoszone w zeszły piątek tj. 28.07 br. m.in. na działania aktywizujące, kampanię promocyjną lidera, oraz na projekty grantowe.

W części artystycznej wystąpił zespół „Trio Kostas”, zespół śpiewaczy z Bierzwnika, oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku z Recza.

W trakcie spotkania panie mogły skorzystać z pokazów makijażu, zbadać sobie poziom cukru i zmierzyć ciśnienie na stoisku medycznym oraz obejrzeć mini wystawę prac malarskich Grupy w Kręgu Sztuki z Barlinka.

Podczas imprezy został namalowany obraz przedstawiający Kościół w Reczu autorstwa Pana Krzysztofa Kłosowicza - artysty malarza z Barlinka, którego szczęśliwym nabywcą stała się Pani Maria Piotrowska z Barlinka. Jednakże ciężko było Pani Marii zabierać obraz do domu, więc przepięknym jak sam obraz gestem przekazała go na ręce Burmistrza Recza, aby mógł on zawisnąć na honorowym miejscu i cieszyć oczy wszystkich oglądających go mieszkańców Recza. Raz jeszcze dziękujemy Pani Marii i składamy wyrazy uznania za tak miły gest.

W imprezie wzięli udział Burmistrz Recza – Wiesław Łóński, Członkowie Ready Miejskiej w Reczu, oraz Członek Zarządu Stowarzyszenia „Lider Pojezierza” – Piotr Bohdziewicz, który piastuje stanowisko Sekretarza Gminy Recz. Obecni byli również Sołtysi, przedstawiciele Stowarzyszeń działających na terenie Gminy Recz oraz mieszkańcy.

Panowała wspaniała, rodzinna atmosfera a wszystkim dopisywały humory.

Stowarzyszenie „Lider Pojezierza” serdecznie dziękuje Dyrektorce Domu Kultury w Reczu – Pani Agnieszce Koźbiał, za pomoc w organizacji tego spotkania, oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania.

Tagged Under