Warsztaty ,,Lidera Zachodniopomorskiego” – to już V-ta edycja

Drukuj
czwartek, 16 luty 2017 Kategoria: Aktualności

Przez cztery dni młodzież z Choszczna, Złocieńca, Kołobrzegu, ustronia Morskiego, Szczecina, Szczecinka, Bobolic, Stramnicy weźmie udział w ciekawych zajęciach prowadzonych metodami aktywnymi. Jak realizować projekty? Jak współpracować z grupami i wolontariuszami? Jak promować inicjatywy i jak pozyskiwać fundusze – mamy nadzieję, że na te pytania otrzymają odpowiedź młode osoby w wieku 17-22 lata, które są aktywne społecznie w swoich miejscowościach.

Prowadzący warsztaty to ciekawe osobistości zaangażowane w działania społeczne w Szczecinie i regionie. Piotr Jaśkiewicz z Fundacji Nauka dla Środowiska z Koszalina poprowadzi zajęcia nt. wykorzystania możliwości przestrzeni publicznej. Patryk Paluszek ze szczecińskiego SOK – Sąsiedzkiego Ogrodu Kultury wprowadzi młodzież w arkana promocji projektów i współpracy z mediami. Anna Giniewska ze Stowarzyszenia Krzyk i Stowarzyszenia Orkiestra Jazzowa zapozna uczestników z pracą metodą projektową. Maciej Ratajczyk – organizator wydarzeń  opowie o pozyskiwaniu funduszy, a Marcin Głuszyk z Akademii Młodzieży z Trzebieży opowie o swoich doświadczeniach z grupami, wolontariuszami i społecznością społeczną. Za wzmacnianie umiejętności liderskich i umiejętności współpracy w grupie metodami aktywnymi będzie natomiast odpowiedzialna Ewa Chmielewska – pracownik Sekretariatu ds. Młodzieży oraz działaczka społeczna i kulturalna.

Co po warsztatach? Liderzy obmyślą koncepcje mini-projektów społecznych, które zrealizują w swoich społecznościach przy wsparciu merytorycznym Sekretariatu ds. Młodzieży – organizatora projektu. Działania zostaną podsumowane w maju 2017 podczas Europejskiego Tygodnia Młodzieży.

Program odbywa się pod Honorowym patronatem Marszałka Województwa Olgierda Geblewicza. Dotychczas w programie wzięło udział ponad 80 młodych osób z Pomorza Zachodniego.

W załączeniu przesyłam program spotkania.

Pozdrawiam,
Magdalena Samul-Szerwińska
Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego

Regionalny Punkt Informacyjny EURODESK
pokój 251 / II piętro
Plac Kilińskiego 3
71-414 Szczecin
tel. + 48 91 4210292
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; www.mlodziez.wzp.pl

Załączniki:
Pobierz plik (Program-warsztatow-Lidera-Zachodniopomorskiego-wersja3_02.docx)Program warsztatów Lidera Zachodniopomorskiego[Plik .DOCX (MS Word)]16 kB
Tagged Under