Po wydarzeniu, o godz. 14.00 odbędzie się spotkanie robocze poświęcone Przystankowi Wolontariat, na które organizatorzy zapraszają organizacje pozarządowe i grupy nieformalne chętne do tego, by podyskutować o formie i przyszłości tego wydarzenia.

Dodatkowo z okazji otwarcia  Sekretariat ds. Młodzieży zaprasza młodzież w wieku 16-20 lat na aktywne zajęcia:

14.02., godz. 10:00 – 13:30 – Warsztaty happeningu (Ewa Chmielewska, Sekretariat ds. Młodzieży)
15.02., godz. 11:00 – 12:30 – Poznaj Eurodesk i weź udział w warsztatach ,,Papiery do kariery” (M.Samul-Szerwińska, Regionalny Punkt Informacyjny Eurodesk Szczecin)
15.02. godz. 12:45 – 14:15 – Poznaj Europe-Direct i weź udział w warsztacie ,,Krótka lekcja dobrych manier, czyli z klasą, ale na luzie!” (Olga Łozińska, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct-Szczecin)
15.02., godz. 14:30 – 15:00 – Poznaj Sekretariat ds. Młodzieży i znajdź wolontariat dla siebie! (M.Samul-Szerwińska, i E.Chmielewska) – spotkanie informacyjne

Na warsztaty obowiązują zgłoszenia – decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoby chętne prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem: 

https://docs.google.com/forms/d/1s-ebGKdoOFEZPT00QDboOk1Zz2_2FGR6DE9ARRoKkDs/edit?usp=sharing

Miejsce: budynek przy Placu Kilińskiego 3, wejście A, II piętro, sala 207

Więcej informacji na stronie www.mlodziez.wzp.pl oraz www.europedirect-szczecin.eu

Informacje o warsztatach

  • Warsztaty happeningu

Warsztaty z happeningu – 3, 2 ,1 działamy! 14 lutego zapraszamy młodzież na warsztaty poświęcone sztuce happeningu. Podczas warsztatów młodzież pozna historie tej sztuki ale przede wszystkim dowie się co to jest happening w praktyce i spróbuje stworzyć swoje własne działanie artystyczne. Dowie się o innych działaniach i akcjach street artowych. Finałem warsztatów będzie samodzielne zrealizowanie wymyślonego przez grupę działania artystycznego w przestrzeni publicznej.

Ten warsztat jest świetnym miejscem dla osób, które chcą rozwinąć się artystycznie, ale też dowiedzieć się jak użyć sztukę jako narzędzie promocji i marketingu - młodzież często organizuje swoje inicjatywy bez budżetu. Sztuka jest narzędziem dzięki któremu możemy zrealizować ciekawe działanie promocyjne jednocześnie wyrażając siebie i nie ponosząc żadnych kosztów.

  • Poznaj Eurodesk i weź udział w warsztatach ,,Papiery do kariery”

Warsztaty ,,Papiery do kariery” to szansa, by poznać inicjatywę Europass, a zwłaszcza Europass-CV, który każdy może wypełnić za pomocą edytora on-line. Narzędzia to nie wszystko, dlatego podczas zajęć znajdzie się przestrzeń, by zastanowić się nad umiejętnościami i kompetencjami. Uczestnicy zapoznają się z ciekawymi informacjami, które pomogą uatrakcyjnić CV i mimo młodego wieku przedstawić informacje pożyteczne w przypadku poszukiwania pracy, czy stażu.

  • Krótka lekcja dobrych manier, czyli z klasą, ale na luzie!

Podczas 90-minutowego spotkania spróbujemy odczarować takie pojęcia, jak „bon ton”, „savoir- vivre” czy „etykieta stołu”. Posługując się wieloma przykładami, jakich dostarcza nam codzienność, pokażemy, że bycie osobą kulturalną jest bardzo pomocne i ułatwia życie. Udowodnimy, że w dynamicznie zmieniającym się świecie jedna rzecz pozostaje niezmienna: dobre maniery. Porozmawiamy przede wszystkim o tym, dlaczego o kulturze osobistej należy pamiętać w każdej sytuacji. Przekonamy, że sztuka doskonałego zachowania się – w różnych okolicznościach – stanowi istotny element zawodowego i prywatnego sukcesu. Na spotkaniu poruszymy, między innymi, tematy dress code’u, komunikacji w mediach społecznościowych oraz etykiety obowiązującej przy stole, nie zapominając przy tym o sytuacjach i gestach być może zwyczajnych, ale nie mniej ważnych, jak zachowanie w windzie, wybór prezentu czy całowanie w dłoń. Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy cenią sobie klasę, ale nie zapominają przy tym, że swoboda jest najlepszą oznaką znajomości zasad dobrych manier.

  • Poznaj Sekretariat ds. Młodzieży i znajdź wolontariat dla siebie!

100% informacji o wolontariacie zagranicznym podczas krótkiego spotkania informacyjnego. Czym jest wolontariat europejski EVS, co to jest Europejski Korpus Solidarności, jakie są inne programy wolontariackie, z których można skorzystać w wakacje, w trakcie, czy po studiach? Jak Sekretariat ds. Młodzieży może pomóc w poszukiwaniu odpowiedniej oferty?  Te informacje przekażemy uczestnikom podczas spotkania, na koniec którego rozlosujemy drobne gadżety – upominki.

Dołącz do Europejskiego Korpusu Solidarności!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Szczecin zaprasza na spotkanie poświęcone najnowszej inicjatywie Komisji Europejskiej - Europejskiemu Korpusowi Solidarności.

Projekt jest skierowany do młodych ludzi w wieku od 18 do 30 lat i ma stanowić narzędzie obopólnej korzyści, z jednej strony zapewniając młodym Europejczykom rozwój osobisty i dając pracę, a z drugiej będąc reakcją na współczesne problemy dotykające Europę. Decydując się na kilkumiesięczny wolontariat lub praktykę zawodową młodzież może dołączyć do tysięcy rówieśników z całego kontynentu niosących pomoc w dziedzinie: edukacji, ochrony zdrowia, integracji imigrantów i uchodźców, ochrony środowiska naturalnego i zapobieganiu klęskom żywiołowym itd. Co ciekawe wcale nie trzeba znać języka obcego, ani nigdzie wyjeżdżać, żeby móc pomagać i szerzyć ideę solidarności w Europie.

Informacji dla mediów udziela: Małgorzata Ludwiczek, Kierownik Sekretariatu ds. Młodzieży WZ, tel. 91 42 10 322

Tagged Under

Nasi partnerzy

Gmina Barlinek

Gmina Bierzwnik

Gmina Boleszkowice

Gmina Choszczno

Gmina Dębno

Gmina Krzęcin

Gmina Lipiany

Gmina Myślibórz

Powiat Myśliborski

Gmina Nowogródek-Pomorski

Gmina Pełczyce

Powiat Choszczeński

Gmina Przelewice

Gmina Recz

Gmina Trzcińsko-Zdrój


Więcej...


Więcej...

Zapisz się do naszego newslettera

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego NEWSLETTERA! Będziesz widział o wszystkich ważnych wydarzeniach pierwszy...


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”,
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

"Europejski Fundusz Morski i Rybacki",
Instytucja Zarządzająca PO Rybactwo i Morze 2014-2020 - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strate­gii Roz­woju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR),
w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” 
objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020
w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach LSR.