Otwarcie naboru dla Funduszu Małych Projektów Interreg VA

Drukuj
poniedziałek, 19 grudzień 2016 Kategoria: Aktualności

Nabór dotyczy projektów realizowanych w latach 2017-2022 i prowadzony jest w trybie ciągłym, do wyczerpania środków.

Nabór odbywa się pod następującymi warunkami:

Uwaga! Formalne złożenie wniosku musi poprzedzić proces konsultacji z pracownikami Zespołu ds. Naboru i Promocji. Można to zrobić drogą elektroniczną lub na miejscu w Biurze FMP.

Celem Funduszu Małych Projektów jest umożliwianie „codziennych” transgranicznych spotkań i wspieranie bogatego programu imprez kulturalnych i aktywności trwale oddziałujących na rozwój strukturalny pogranicza. W szczególności wspierane są przy tym małe przedsięwzięcia służące poprawie współpracy w następujących dziedzinach: ochrony środowiska, wymiany młodzieży, ochrony zdrowia i integracji społecznej, równości kobiet i mężczyzn oraz uczenia się przez całe życie.
Projekty dofinansowane w ramach FMP mają za zadanie wspieranie nowych lub już istniejących  kontaktów transgranicznych. Ich celem jest poprawa wzajemnego porozumienia, co jest podstawą dla rozwoju stabilnej współpracy w regionie.

Do składania wniosków uprawnione są organizacje o charakterze niedochodowym posiadające swoją siedzibę lub oddział na obszarze wsparcia. Realizujący projekt musi prefinansować wszelkie wydatki związane z projektem. Maksymalna wartość projektu wynosi 30 000 EUR. Dofinansowanie z EFRR wynosi maksymalnie 85 %. Dla wnioskodawców z Województwa Zachodniopomorskiego, w ramach dostępności środków, istnieje możliwość uzyskania środków z rezerwy celowej budżetu państwa na współfinansowanie w wysokości 5% kwalifikowanych kosztów projektu.

Zachęcamy Państwa do konsultacji pomysłów na polsko-niemieckie projekty z pracownikami Biura FMP. Udzielimy Państwu także wskazówek i pomocy przy wypełnianiu dokumentów aplikacyjnych. Zachęcamy do umawiania się na spotkania poprzez system rezerwacji konsultacji, który dostępny jest na naszej stronie internetowej www.pomerania.org.pl w zakładce poświęconej Funduszowi Małych Projektów Interreg V A.

Wkrótce poinformujemy Państwa o szkoleniach dla beneficjentów FMP.

Osoby do kontaktu:

Aleksandra Warska
tel. +48 91 486 29 10
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Julia Leśniewska
tel. +48 91 486 08 23
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tagged Under