Zapraszamy na szkolenie "Wykorzystanie innowacyjnych technologii w rolnictwie precyzyjnym"

Drukuj
piątek, 16 wrzesień 2016 Kategoria: Aktualności

Szkolenie organizowane jest w dniach 22-23 września 2016 r. przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.  

Celem szkolenia jest zapoznanie doradców rolniczych – specjalistów ds. produkcji roślinnej, pracowników izb rolniczych, rolników oraz osoby zainteresowane wykorzystaniem nowoczesnych możliwości w rolnictwie, tj: nawigacji satelitarnej w zakresie precyzyjnego nawożenia, oprysku i siewu. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z pobieraniem prób gleby do badań sprzętem sprzężonym z GPS, badaniem zasobności gleb, skanowaniem struktury gleby skanerem elektromagnetycznym. Wyniki prób gleby posłużą do opracowania planu nawożenia i precyzyjnej aplikacji nawozu na poszczególnych polach. Uczestnicy dowiedzą się także, w jaki sposób tworzyć mapy precyzyjnego oprysku i precyzyjnego siewu przy użyciu bezzałogowych samolotów. W trakcie szkolenia omówione zostaną również programy do przetwarzania danych zebranych w rolnictwie precyzyjnym.

W drugim dniu szkolenia odbędą się warsztaty terenowe prowadzone przez przedstawicieli firm oferujących innowacyjne urządzenia do zastosowania w rolnictwie precyzyjnym na Agroshow w Bednarach (woj. wielkopolskie).

Udział w szkoleniu jest bezpłatny koszty dydaktyki, wyżywienia i noclegu oraz przejazd na Agroshow zapewnia CDR.

Warsztaty terenowe obejmują:

- pokaz wykorzystania urządzeń do precyzyjnego siewu, nawożenia i oprysku oraz równoległego prowadzenia maszyn,

- pokaz obsługi i wykorzystania drona.

Rozpoczęcie zajęć: 22 września 2016 r. o godz. 10:15 w CDR O/Poznań przy ul. Winogrady 63.

Zgłoszenia udziału w seminarium prosimy przesłać na załączonym formularzu faksem na nr 61 820 19 71, lub e-mail /skan/: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do dnia 16 września 2016 r.

Osoba do kontaktu:

Zygmunt Bilski tel. 61 8232081 wew. 174, e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji: http://cdr.gov.pl/doskonalenie-zawodowe/szkolenia/2003-szkolenie-bezplatne-wykorzystanie-innowacyjnych-technologii-w-rolnictwie-precyzyjnym

Załączniki:
Pobierz plik (harmonogram.doc)Ramowy program szkolenia[Plik .DOC (MS Word 97-03)]873 kB
Pobierz plik (karta.doc)Karta zgłoszenia uczestnictwa[Plik .DOC (MS Word 97-03)]882 kB
Tagged Under