Podpisaliśmy umowę z WZP na „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”

Drukuj
piątek, 01 lipiec 2016 Kategoria: Aktualności

W tej perspektywie finansowej ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze (dawne PO Ryby) na rozwój wsi i obszarów zależnych od rybactwa zostanie przeznaczona kwota blisko 180 mln zł. Środki te, poprzez realizację lokalnych strategii rozwoju, pozwolą na rozwój przedsiębiorczości, wspieranie społecznych inicjatyw czy tworzenie nowych miejsc pracy.

Wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa zwraca uwagę, że pieniądze te przyczynią się do wzmocnienia przedsiębiorczości w regionie. – Dzięki tym środkom będą powstawać nowe miejsca pracy. To również wsparcie dla drobnych przedsiębiorców rozpoczynających swoją działalność. Jak do tej pory wspierane będą też organizacje pozarządowe i lokalne społeczności – wyjaśnia wicemarszałek i dodaje, że to główne są środki z Unii Europejskiej skierowane tylko dla gmin wiejskich i miejsko-wiejskich. 

Dotacje z poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” będą wypłacane w nie więcej niż czterech transzach w każdym roku, w którym jest realizowana lokalna strategia rozwoju.

Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie „Lider Pojezierza”, reprezentowali prezes stowarzyszenia Adam Andriaszkiewicz oraz wiceprezes Ireneusz Kostka. Wysokość środków finansowych na wsparcie funkcjonowania Stowarzyszenia „Lider Pojezierza” wynosi 612 500 euro, co przy kursie 4 zł/euro stanowi 2 450 000 zł.

LGD (jak doskonale wszyscy wiedzą) będzie realizowała lokalną strategię rozwoju na terenie gmin: Barlinek, Bierzwnik, Boleszkowice, Choszczno, Dębno, Krzęcin, Lipiany, Myślibórz, Nowogródek Pomorski, Pełczyce, Przelewice, Recz, Trzcińsko Zdrój. 

Zapraszamy do biura Stowarzyszenia "Lider Pojezierza"

Zarząd i pracownicy Lidera Pojezierza

Tagged Under