Zapraszamy na cykl szkoleń i wyjazdów studyjnych

Drukuj
środa, 01 czerwiec 2016 Kategoria: Aktualności

Szkolenie i wyjazd studyjny pt. Od zaradności do przedsiębiorczości

Szkolenie przeznaczone jest dla doradców, przedsiębiorców z obszarów wiejskich, rolników, przedstawicieli: LGD, Stowarzyszeń, klastrów oraz samorządów lokalnych.

Celem szkolenia jest:

  1. przekazanie uczestnikom wiedzy na temat tworzenia oraz funkcjonowania sieci, kontaktów pomiędzy podmiotami działającymi na obszarach wiejskich, celach i priorytetach Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie (SIR), źródłach finansowania wprowadzania innowacji w rolnictwie i przetwórstwie na terenach wiejskich,
  2. podczas wyjazdu studyjnego pokazanie przykładów czterech podmiotów gospodarczych w woj. świętokrzyskim realizujących działania innowacyjne w prowadzonej działalności.

Udział w szkoleniu dla uczestników jest bezpłatny, poza kosztami dojazdu do Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o przesłanie do dnia 8 czerwca 2016 r. wypełnionej karty zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faxem na nr 22 729 72 91. O zakwalifikowaniu się na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegóły operacji oraz program szkolenia i kartę zgłoszenia uczestnictwa znajdziecie Państwo na stronie:

http://cdr.gov.pl/doskonalenie-zawodowe/szkolenia/1924-szkolenie-i-wyjazd-studyjny-pt-od-zaradnosci-do-przedsiebiorczosci

Szkolenie pt. Wykorzystanie innowacji w gospodarstwie rolnym w zakresie ochrony środowiska

Szkolenie przeznaczone jest dladoradców rolniczych WODR, rolników, rolników zainteresowanych nowościami, doradców Izb Rolniczych i prywatnych podmiotów doradczych związanych z produkcją roślinną.

Celem szkolenia jest:

upowszechnianie innowacyjnych rozwiązań w zakresie przeciwdziałania negatywnym skutkom niedoboru wody w glebie i stosowaniu dobrych praktyk, ułatwienie kontaktów pomiędzy rolnikami, doradcami i jednostkami naukowymi, a także zachęcanie doradców i rolników nowatorów do współpracy w tym zakresie. Program obejmuje część teoretyczną w pierwszym dniu realizowaną z udziałem pracowników Uniwersytety Przyrodniczego w Poznaniu i wyjazdową do gospodarstwa rolniczego, pokazowego w drugim dniu. Tematyka szkolenia dotyczyć będzie innowacji, niekonwencjonalnych rozwiązań w zakresie technologii uprawy, możliwości regulacji stosunków wodnych, małej retencji, ograniczania strat wody i degradacji gleby oraz racjonalnej gospodarki nawozowej, stosowania nawozów nowej generacji i innych rozwiązań na rzecz ograniczania stresu roślinom uprawnym.

Terminy szkolenia:
15-16.06.2016r. - I grupa. Początek zajęć w dniu 15.06.16r. o godz. 11:15
21-22.06.2016r. - II grupa. Początek zajęć w dniu 21.06.16r. o godz. 11:15


Udział w szkoleniu dla uczestników jest bezpłatny, poza kosztami dojazdu do Centrum Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o przesłanie do dnia 10 czerwca 2016 r. wypełnionej karty zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub fax. 61 820-19-71 . O zakwalifikowaniu się na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegóły operacji oraz program szkolenia i kartę zgłoszenia uczestnictwa znajdziecie Państwo na stronie:

http://cdr.gov.pl/doskonalenie-zawodowe/szkolenia/1929-szkolenie-wykorzystanie-innowacji-w-gospodarstwie-rolnym-w-zakresie-ochrony-srodowiska

Tagged Under