VII Międzynarodowe Targi Wyrobów Klasztornych w Bierzwniku

Drukuj
czwartek, 12 maj 2016 Kategoria: Aktualności

Bierzwnik leżący na Polskim odcinku szlaku cysterskiego od kilku lat organizuje w okresie letnim festyn poświęcony dziedzictwu pocysterskiemu pod hasłem „3 Dni na Cysterskim Szlaku”. W roku obecnym główną ich atrakcją będą „VII Międzynarodowe Targi Wyrobów Klasztornych”.

Ideą „Międzynarodowych Targów Wyrobów Klasztornych” jest przetrwanie tradycji klasztorów działających w przeszłości poprzez zaprezentowanie się klasztornych wytwórców z realnymi produktami powstającymi we współczesnych zakonach. Celem jest również zachęcenie i wsparcie producentów do promowania i sprzedaży polskiej, regionalnej żywności. Poza wystawieniem, promocją i sprzedażą własnych produktów to także możliwość wymiany doświadczeń, nawiązywania kontaktów i uczenia się szacunku dla wieloletniej tradycji.

Do udziału w targach zapraszamy także przedstawicieli tych ośrodków, w których nie ma już czynnych zakonów, ale przetrwały tradycje klasztorów działających tam w przeszłości, a ludzie sięgają po tradycyjne receptury przygotowując zapomniane specjały wytwarzane dawnymi metodami.

Organizacji Targów podjęła się Gmina Bierzwnik w ścisłej współpracy z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Gmin Cysterskich, Stowarzyszeniem Ochrony Dziedzictwa Pocysterskiego w Bierzwniku oraz Parafią w Bierzwniku. Organizację przedsięwzięcia wspiera również Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.                  

Uprzejmie prosimy o zgłaszanie uczestnictwa w możliwie najszybszym terminie.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Bierzwnik kontakt:   Dorota Kamieniecka (tel.: 784 355 159).

Urząd Gminy Bierzwnik

Kopernika 2,  73-240 Bierzwnik

Tel. (95) 7680130/132/133 Fax. (95) 7680111

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.bierzwnik.pl

Załączniki:
Pobierz plik (zgloszenie-udzialu-w-targach-2016.doc)Formularz zgłoszeniowy - VII Międzynarodowe Targi Wyrobów Klasztornych[Plik .DOC (Word 97-03)]685 kB
Tagged Under