„Promocja turystyki odpowiedzialnej w gospodarstwach ekologicznych i tradycyjnych w Polsce”

Drukuj
piątek, 05 luty 2016 Kategoria: Aktualności

Udział w projekcie nie jest związany z żadnymi kosztami, ponieważ działalność wspiera Fundacja Peuqueno, której celem jest pomoc małym, w szczególności ekologicznym i tradycyjnym, gospodarstwom.

W ramach projektu wybieramy gospodarstwa, które spełniają następujące warunki:

1.Kwatera funkcjonuje w ramach gospodarstwa rolnego działającego w oparciu o ekologiczne metody produkcji lub gospodarstwa rolnego będącego w okresie przestawiania na metody ekologiczne produkcji (potwierdzone stosownym certyfikatem).

2.Większość składników wykorzystywanych do przygotowania posiłków, to produkty własne (sezonowe) lub tradycyjne/regionalne.

3.Wykorzystywane są alternatywne (odnawialne) źródła energii elektrycznej (panele słoneczne, energetyka wiatrowa) i cieplnej (panele słoneczne, pompy ciepła, geotermia, biomasa) – co najmniej jedna odpowiedź na tak.

4.Na wyposażeniu obiektu znajdują się co najmniej 2 urządzenia energooszczędne (sprzęt AGD/ elektronika/ oświetlenie, klasa A).

5.Gospodarka odpadami i ściekami prowadzona jest zgodnie z obowiązującym prawem (segregacja odpadów), a ścieki odprowadzone są do przydomowej oczyszczalni lub kanalizacji wiejskiej/szczelnego szamba.

6.Wykorzystywanie w obiekcie środków ulegających biodegradacji/przyjaznych dla środowiska (myjących/ piorących/ czyszczących).

7.Dostępne są ulotki/broszury informacyjne z zakresu działań i zachowań prośrodowiskowych (oszczędzanie energii, wody), zachowań na terenie rezerwatów, parku krajobrazowego, gospodarstwa, lasu itd.); podobne informacje znajdują się na stronie internetowej obiektu.

8.Udostępnione są informacje dotyczące transportu zbiorowego (aktualny rozkład pociągów lub autobusów; możliwość odbioru gości z dworca).

Gospodarstwa te, dzięki współpracy z Polską Federacją Turystyki Wiejskiej “Gospodarstwa Gościnne” umieścimy na stronie www.agroturystyka.pl w ramach modułu “URLOP U EKOROLNIKA“.

Dodatkowo, dla wszystkich chętnych, ECEAT opłaci do PFTW”GG” wszelkie koszty (a jest to kwota 350 zł dla gospodarstw zrzeszonych w stowarzyszeniach należących do Federacji lub 700 zł dla nienależących do takiego stowarzyszenia) związane z kategoryzacją Wiejskiej bazy Noclegowej.

W projekcie mogą brać także gospodarstwa niezrzeszone w ECEAT, w takim przypadku opłata za kategoryzację wynosi 100 zł. Natomiast, te gospodarstwa które zdecydują się na współpracę z ECEAT, nie ponoszą żadnych kosztów.

W najbliższym czasie dostępna będzie aplikacja mobilna (na telefony komórkowe i inne urządzenia mobilne), dzięki której oferta gospodarstw będzie dostępna na takich urządzeniach. Korzystanie z funkcji aplikacji umożliwia zaawansowana funkcyjnie wyszukiwarka obiektów według kryteriów przedziału cenowego, oceny, możliwości przyjazdu ze zwierzętami i wielu innych.

Gospodarstwa, które zdecydują się na współpracę z ECEAT Polska umieścimy na stronach: www.eceatpoland.pl, www.agroturystyka.pl w module „URLOP U EKOROLNIKA” oraz www.greenholidays.pl, oczywiście niezależnie od wydawanych materiałów drukowanych.

W razie pytań, wątpliwości prosimy o kontakt mailowy z : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny 604499734 (Sebastian Wieczorek, koordynator projektu).

W imieniu Zarządu

Barbara Jochymek, Sebastian Wieczorek

tel. 757411395 / 604499734

źródło: PFTW

Tagged Under