Festiwal Podróżniczy „Włóczykijki”

Drukuj
poniedziałek, 18 styczeń 2016 Kategoria: Aktualności

Zaproszonymi gośćmi są podróżnicy związani z morzem, z górami, podróżujący autostopem, rowerem, samolotem, podróżujący z dziećmi…. jednym słowem – dla każdego coś ciekawego.

Chcemy pokazać Wam, że podróże wzbogacają, pozwalają poszerzać horyzonty i że każdy, przy odrobinie starań, może odbywać podróże dalekie i bliskie. Hasło przewodnie naszego festiwalu to: „podróżnicy są wśród nas”. Spotkamy się z globtroterami, którzy podróżują po całym świecie ale wywodzą się z naszego regionu. Być może zachęcą i zmotywują Was do podróżowania, a jeśli nie, po prostu umilą zimowy wieczór opowieściami z dalekich krajów.

23. stycznia to będzie dzień pełen wrażeń, spotkań towarzyskich w kuluarach, rozmów z ciekawymi ludźmi….. W czasie trwania festiwalu oprócz prelekcji odbędą się warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz koncert zespołu „KRÓL”. Uruchomiona zostanie kawiarenka festiwalowa. Odbędzie się także rajd Nordic Walking zorganizowany przez CIT Barlinek, którego uczestnicy, prosto z trasy dotrą do ECS, by uczestniczyć w prezentacjach.

Festiwal w całości jest zorganizowany i obsłużony przez wolontariuszy Impreza nie jest biletowana, wstęp jest wolny, jednakże uczestnicy mają możliwość wykupienia „cegiełek”/biletów z których dochód w całości zostanie przeznaczony na dofinansowanie działalności szkółki żeglarskiej dla dzieci i młodzieży działającej przy KŻ Sztorm Barlinek.

Festiwal został zorganizowany dzięki:

Więcej informacji: www.wloczykijki.com

Tagged Under