Przystanek Wolontariat - propozycja współpracy!

Drukuj
poniedziałek, 23 listopad 2015 Kategoria: Aktualności

Przystanek Wolontariat to przedsięwzięcie organizowane przez miejskie i regionalne organizacje pozarządowe oraz instytucje zaangażowane w popularyzowanie wolontariatu. Celem działań organizatorów Przystanku Wolontariat jest  podniesienie świadomości opinii publicznej na temat znaczenia działalności wolontariackiej, uwypuklenie więziotwórczego wymiaru działalności ochotniczej, popularyzowanie wolontariatu jako formy samorozwoju i zwiększania kompetencji społecznych oraz kwalifikacji zawodowych. Przedsięwzięcie to służyć ma również wskazaniu wolontariatu jako wartościowej i atrakcyjnej formy aktywności obywatelskiej, a ponadto upowszechniania go jako narzędzia integracji społecznej. Co dotychczas zostało zrobione w tej materii można poczytać na stroniehttp://tydzienaktywnosci.org/ i na https://www.facebook.com/PrzystanekWolontariat/

W związku z tegoroczną akcją chcielibyśmy zapoczątkować regionalną współpracę na rzecz promocji idei wolontariatu na Pomorzu Zachodnim i przygotować na stronie  przedsięwzięcia - Przystanku Wolontariat – mapę, na której umieścimy wszystkie działania, imprezy, gale, bale, konkursy itp. działania związane z obchodami Dnia Wolontariusza na Państwa terenie.

Jest to dobra okazja do promocji Państwa działalności, jak również do nawiązania interesujących kontaktów. Tym samym istnieje możliwość nawiązania współpracy na kolejne działania i kolejne edycje Przystanku Wolontariat, by wspólnie móc jeszcze więcej!

Jeśli są Państwo zainteresowani propozycją prosimy o przesłanie w terminie do 25 listopada br. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. informacji dotyczących przygotowywanych przez Państwa przedsięwzięć tj.: 

1)      nazwę;

2)      datę i miejsce;

3)      krótki opis;

4)      logo (jeśli jest);

5)      wskazania czy przedsięwzięcie jest płatne/bezpłatne, wstęp wolny czy biletowany, na zaproszenie;

6)      link do strony wydarzenia.

Otrzymane od Państwa informację zostaną udostępnione na stronie Przystanku Wolontariat i powszechnie promowane.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Tagged Under