Zapraszamy do wzięcia udziału w Festiwalu Podróżniczym "Włóczykijki"

Drukuj
poniedziałek, 09 listopad 2015 Kategoria: Aktualności

Festiwal podróżniczy, czyli spotkania z podróżnikami, którzy opowiedzą o podróżach jakie odbyli. Przewidywane jest zaproszenie podróżników, związanych z morzem, z górami, podróżujących autostopem, rowerem, samolotem, podróżujących z dziećmi…. jednym słowem – dla każdego coś ciekawego. Zaprosiliśmy Aleksandra Dobę, który został podróżnikiem roku 2014/2015 amerykańskiej edycji National Geographic,  kajakiem przepłynął Atlantyk a pochodzi z  Polic czyli można powiedzieć – z naszych okolic.

https://youtu.be/lrxS5H1X7gw 

Chcemy pokazać Wam, że podróże wzbogacają, pozwalają poszerzać horyzonty i że każdy, przy odrobinie starań, może odbywać podróże dalekie i bliskie. Hasło przewodnie naszego festiwalu to: „podróżnicy są wśród nas”. Z tego powodu  naszymi prelegentami będą także podróżnicy, którzy mieszkają w Barlinku i regionie. Nasza okolica obfituje w takie osoby, które bardzo chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami i przygodami. Być może zachęcą i zmotywują Was do podróżowania, a jeśli nie, po prostu umilą zimowy wieczór opowieściami z dalekich krajów.

23. stycznia to będzie dzień pełen wrażeń, spotkań towarzyskich w kuluarach, rozmów z ciekawymi ludźmi….. W czasie trwania festiwalu oprócz prelekcji odbędą się warsztaty dla dzieci i młodzieży  oraz koncert muzyczny. Uruchomiona zostanie kawiarenka festiwalowa prowadzona prze Koło Gospodyń Wiejskich (kuchnia domowa w niewygórowanych cenach). Odbędzie się także rajd nordic walking, którego uczestnicy, prosto z trasy dotrą do ECS, by uczestniczyć w prezentacjach.

Idea festiwalu spotkała się z przychylnością Miasta Barlinek. Barlinecki Ośrodek Kultury udostępni nam Europejskie Centrum Spotkań a Centrum Informacji Turystycznej zajmie się organizacją rajdu nordic walking. Kolejnym istotnym partnerem jest Festiwal Podróżniczy ‘Włóczykij” z Gryfina, można by rzec – nasz starszy brat, który pomoże i wesprze nasze działania. Ponadto wesprze nas także Stowarzyszenie "Lider Pojezierza", które ostatnio stworzyło fantastyczną aplikację dla podróżników w naszym regionie – „Włóczykije Pojezierza”. No i oczywiście barlinek24.pl  który jest  naszym partnerem medialnym.

Festiwal zostanie w całości zorganizowany i obsłużony przez wolontariuszy Impreza nie będzie biletowana, jednakże uczestnicy będą mieli możliwość wykupienia „cegiełek”/biletów z których dochód w całości zostanie przeznaczony na dofinansowanie działalności szkółki żeglarskiej dla dzieci i młodzieży działającej przy KŻ Sztorm Barlinek.

Festiwal zostanie sfinansowany ze wsparcia partnerów. Lada dzień uruchomiona zostanie społecznościowa zbiórka funduszy na portalu polakpotrafi.pl i każdy a Was będzie mógł zostać fundatorem i jednocześnie uczestnikiem. Ponadto liczymy na  wsparcie lokalnych przedsiębiorców, którzy znani są w okolicy ze swej hojności.

Zapraszamy do „polubienia” wydarzenia na FB

https://www.facebook.com/W%C5%82%C3%B3czykijki-Festiwal-Podr%C3%B3%C5%BCniczy-192130014457053/?fref=ts

Będziemy informować Was na bieżąco o postępach organizacyjnych, kolejnych zaproszonych gościach i partnerach, którzy przyłączyli się do naszej idei.

Zapraszamy 23.stycznia 2016r do Europejskiego Centrum Spotkań w Barlinku przy ulicy Leśnej.

Włóczykijki, czyli Agnieszka Nikoliszyn Granatowska i Justyna Budzyn

Tagged Under