„3 Dni na Cysterskim Szlaku 2021" w Bierzwniku za nami.

Drukuj
wtorek, 13 lipiec 2021 Kategoria: Aktualności

Kolejne 2 dni wydarzenia ,,3 Dni na Szlaku Cysterskim” to szereg wydarzeń, które dla przybyłych nań uczestników po raz pierwszy zostawiają niesamowite wrażenia.

Głównym miejscem imprezy był Klasztor Cystersów i przylegające do niego tzw. Wzgórza Klasztorne. Na uczestników imprezy czekały ponadto: transgraniczne warsztaty kultury, sztuki i historii, konkursy i warsztaty kulinarne, zawody wędkarskie, koncerty muzyki dawnej i przede wszystkim możliwość zwiedzania Klasztoru i stanowisk archeologicznych.

Podczas otwarcia wydarzenia, miała też miejsce uroczystość wręczenia odznaczenia ,,Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznawanej przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu dla Pana Adama Deneka. Honorowego wręczenia ww. odznaczenia dokonali Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Kustosz oraz Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek.

Na naszym stanowisku „ Lider Pojezierza” można było się zapoznać z materiałami promocyjnymi dotyczących działania naszego stowarzyszenia oraz form pomocy w ubieganiu się o pozyskanie dotacji z różnych funduszy. Towarzyszyli nam: Państwo Maria i Jan Kołosowscy, u których można było zakupić przepyszne miody wprost z Puszczy Barlineckiej.

Dziękujemy organizatorom za możliwość uczestnictwa w tym wspaniałym wydarzeniu, a odwiedzającym nasze stanowisko za ciekawe rozmowy.

Do zobaczenia za rok w Bierzwniku!  

 Galeria:

 

Tagged Under