Kolejni grantobiorcy z dofinansowaniem.

Drukuj
środa, 24 marzec 2021 Kategoria: Aktualności

200 tys. zł

W realizacji zadania uczestniczyć będą:

 

Operacja przewiduje przeprowadzenie przez 4 grantobiorców następujących działań takich jak:

- zakup łodzi specjalistycznej z opuszczanym kadłubem wraz z silnikiem oraz przyczepą podłodziową do jej przewozu

- zaplanowanie cyklu warsztatów( w tym na wodzie oraz dla dzieci i młodzieży).

Sama operacja ma na celu przede wszystkim realizację przedsięwzięcia ochrony zasobów wodnych i akwakultury.

Jest wiele metod tej edukacji. Najlepszą jest bezpośrednia obecność młodego pokolenia w miejscu gdzie przyroda oddziaływuje na zmysły człowieka. To praktyczne zajęcia na wodzie. Dzięki zakupowi sprzętu pływającego uczestnicy zajęć będą mogli pod okiem nauczycieli w małych grupach poznawać tajniki życia zwierzęcego, roślinnego na obszarach wodnych. Na własne oczy poznawać będą zmiany, jakie powoduje zmiana klimatu oraz ingerencja człowieka. Oczywiście zmiany związane z porami roku również.

Zajęcia praktyczne wyrobią wśród mieszkańców nawyki oraz szacunek związany z ochroną zasobów wodnych i akwakultury. Zakupione łodzie oraz przyczepy do ich przewożenia dadzą możliwość porównania wyników badań nad hydro- eko- systemem w różnych środowiskach i miejscach na obszarze LGD.

Prowadzona przez grantobiorców ochrona zasobów wodnych i akwakultury prowadzona będzie również podczas bieżącego patrolowania akwenów wodnych i szybka reakcja na nieprawidłowości i patologiczne przypadki bezpośrednio do partnerów operacji- Policja, WOPR, Straż Rybacka, OSP. Ponadto grantobiorcy realizować będą działania poprzez propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich. 

Wszystkim grantobiorcom gratulujemy!

GALERIA

Tagged Under