Projekty współpracy - opowieści o europejskiej wspólnocie programu Leader.

Drukuj
środa, 24 marzec 2021 Kategoria: Aktualności
Publikacja, opracowana przez Roberta Siewiorka, miała na celu, poza prezentacją, jakie pożytki płyną z realizacji projektów, również uświadomienie odbiorcy, że to, co w ramach przedsięwzięcia udało się zrobić, jest głęboko zakorzenione w naszej historii, kulturze, świadomości.
 
Potrzeba wspólnoty, bliskości i spotkania jest bowiem podstawową potrzebą człowieka i towarzyszy mu od zawsze.
Przedstawiamy Państwu 32 opowieści (w tym 4 z naszego województwa w tym jedna nagrodzona) o niezwykłych przedsięwzięciach, w których uczestniczyły tysiące ludzi w setkach miejscowości w Polsce i w innych krajach. Lokalne wspólnoty zaskakiwały w nich pomysłowością, energią, poświęceniem, pracowitością i gotowością do poświęceń – po to, by świat, w którym żyją, był ciekawszy, bardziej przyjazny, piękniejszy i dawał im szansę na lepszą przyszłość. Czytając każdą z tych historii zrozumiecie, że wszystko, co dzieje się teraz, jest częścią większej opowieści, w której my, ludzie, uczestniczymy już od bardzo dawna. To opowieść o wspólnocie, współpracy, pomocy i braterstwie - czytamy we wstępie.
Zachęcamy do zapoznania się z przykładami inicjatyw zrealizowanych na obszarach wiejskich z poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.
 
Link do prezentacji:

http://ksow.pl/files/portal/Publikacje/Razem_lepiej_ciekawiej_-_trzydziesci_dwie_opowiesci_o_wspolnocie_-_KSOW_2020.pdf

Tagged Under