Czy wiesz co to jest GIODO? Czy Twoja organizacja ma obowiązek rejestracji bazy danych osobowych u GIODO? - szkolenie

Drukuj
poniedziałek, 31 sierpień 2015 Kategoria: Aktualności

dowiedzą się czy ich jednostki mają obowiązek rejestrowania baz danych u GIODO, czy może posiadane zbiory danych osobowych zwolnione są z obowiązku rejestracji. Szkolenie ma na celu praktyczne przygotowanie uczestników zajęć do prawidłowego sporządzenia i prowadzenia dokumentacji ochrony danych osobowych. Omówione zostaną rozwiązania bieżących problemów występujących w praktyce np. jak przekształcić Politykę Bezpieczeństwa dla zbioru Podsystem Monitorowania EFS (PEFS) u Beneficjenta POKL na aktualnie obowiązującą.

PROGRAM SZKOLENIA (8h):

Podstawowe akty prawne regulujące ochronę danych osobowych oraz wyjaśnienie głównych pojęć w zakresie ochrony danych osobowych.
Zasady i warunki przetwarzania danych osobowych.
Polityka bezpieczeństwa, instrukcja zarządzania systemami informatycznymi służącymi do przetwarzania danych osobowych, upoważnienia do przetwarzania danych, ewidencja osób upoważnionych, oświadczenia o zachowaniu danych osobowych i informacji o ich zabezpieczeniach, klauzule zgody do formularzy, umowy powierzania danych osobowych,   inne niezbędne procedury - praca warsztatowa na przygotowanych wzorach.
Rejestracja zbiorów danych osobowych (warunki i wzory)
Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych - GIODO

TERMIN I MIEJSCE SZKOLENIA:

19.09.2015 r. (sobota), Szczecin - siedziba Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Szczecinie, ul. Cukrowa 8 (budynek Uniwersytetu Szczecińskiego)

PROWADZĄCY: 

Piotr Sudnik - z wykształcenia prawnik, specjalista do spraw szkoleń i trener szczecińskiej firmy NP2-Konsulting. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa danych osobowych i informacji w biznesie, a także komunikacji interpersonalnej, analizy behawioralnej, analizy mikroekspresji, itd.

Z zakresu ochrony danych osobowych przeszkolił pracowników wielu instytucji państwowych i podmiotów prywatnych. Przygotowywał i koordynował wdrażanie polityki bezpieczeństwa informacji, w tym danych osobowych, w kilku przedsiębiorstwach, m.in. dużej firmie poligraficznej i redakcji dziennika o zasięgu regionalnym. Od lutego 2014 roku jest specjalistą ds. bezpieczeństwa Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego Lewiatan.

UCZESTNICY SZKOLENIA:

Przedstawiciele podmiotów ekonomii społecznej (PES) z terenu Miasta Szczecina, powiatów: polickiego, goleniowskiego, gryfickiego, kamieńskiego i Miasta Świnoujście tj. podmiotów posiadających status (co najmniej jeden z wymienionych): organizacja pozarządowa (np. fundacja, stowarzyszenie), spółdzielnia socjalna, spółdzielnia pracy, spółdzielnia inwalidów/niewidomych, klub integracji społecznej, centrum integracji społecznej, warsztat terapii zajęciowej, zakład aktywności zawodowej, spółka non-profit.


Uczestnicy szkolenia otrzymają bezpłatnie:

-  profesjonalną i praktyczną wiedzę,

-  materiały szkoleniowe,

-  certyfikat ukończenia szkolenia,

-  serwis kawowy/poczęstunek,

-  doradztwo w zakresie tematyki zajęć.


REKRUTACJA:
Aby zapisać się na szkolenie należy wypełnić  formularz zgłoszeniowy dla podmiotów ekonomii społecznej i osoby oddelegowanej z podmiotu* do pobrania ze strony www.aktywneowes.pl i przesłać go faxem na nr  91 444 31 63, e-mailem na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć osobiście do Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej ul. Cukrowa 8, pok. 220 (II piętro w budynku Uniwersytetu Szczecińskiego)  do dnia 16.09.2015 do godz. 16.00.

Więcej informacji udzielanych jest na www.aktywneowes.pl, pod nr tel: 91 444 31 63, kom: 517 357 677, pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

 Zapraszam

Emilia Kowalska

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Szczecinie

Aktywa Plus Emilia Kowalska

*UWAGA! Jeśli podmiot ekonomii społecznej prowadzi odpłatną działalność pożytku publicznego lub działalność gospodarczą to wsparcie udzielane jest w ramach pomocy de minimis. Z takim podmiotem zawierana jest umowa szkoleniowo-doradcza. Oprócz formularza zgłoszeniowego wymagane są dodatkowe dokumenty. Szczegóły i druki na: http://aktywneowes.pl/strony/rekrutacja

Załączniki:
Pobierz plik (Formularz zgloszeniowy do OWES dla PES i osoby oddelegowanej.pdf)Formularz zgłoszeniowy[ ]332 kB
Pobierz plik (Zaproszenie-Ochrona danych osobowych 19.09.2015.pdf)Zaproszenie na szkolenie[ ]761 kB
Tagged Under