Nowy pomost na Jeziorze Płoń (Gmina Przelewice)

Drukuj
poniedziałek, 24 sierpień 2020 Kategoria: Aktualności

Pomorze Zachodnie zyskało nowe miejsce rekreacji.  Na jeziorze w Żukowie pojawił się pływający pomost. Zadanie to, z pomocą unijnych środków z PO RYBY 2014-2020, zrealizowała Gmina Przelewice. Uroczyste otwarcie inwestycji odbyło się w niedzielę, 23 sierpnia br. z udziałem wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Kustosza.

Mieszkańcy gminy Przelewice mogą korzystać z nowego, pływającego pomostu, który pojawił się na Jeziorze Płoń. Akwen zlokalizowany jest w pobliżu miejscowości takich jak Karsko, Oćwieka i Przelewice. Nowy obiekt ma  25 m długości.

- Inwestycja posłuży mieszkańcom Gminy Przelewice i turystom naszego regionu. Cieszę się, że w mojej rodzinnej gminie pojawiła tak ciekawa infrastruktura nad jeziorem – napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych wicemarszałek Olgierd Kustosz.

Unijne środki trafiły do Gminy Przelewice za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Lider Pojezierza”. Całkowity koszt projektu to ok. 65 tys. zł. Dofinansowanie z PO RYBY 2014-2020 wyniosło ponad 55 tys. zł.

W ramach PO „Rybactwo i Morze” 2014-2020, Priorytet  4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, Lokalne Grupy Działania realizują zadania nakierowane m.in. na tworzenie miejsc pracy, utrzymanie miejsc zagrożonych likwidacją,  rozwijanie i tworzenie nowych przedsiębiorstw. Położenie geograficzne województwa sprzyja rozwojowi turystyki, a dzięki dofinansowaniu możliwe jest tworzenie, rozwijanie i wyposażanie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej właśnie na obszarach wiejskich.

 

Tagged Under