Utworzono kolejne miejsca integracji i rekreacji mieszkańców z obszaru działania Lidera Pojezierza. Tym razem w Chłopowie. Gmina Krzęcin.

Drukuj
wtorek, 18 sierpień 2020 Kategoria: Aktualności
Na tę inwestycję wnioskodawca Stowarzyszenie „Razem dla Gminy Krzęcin" otrzymał w ramach grantu pn. "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" od Stowarzyszenia „Lider Pojezierza" dofinansowanie w wys. 10 000 zł.
 
Projekt napisany przez Radną Gminy Krzęcin, Małgorzatę Matuszak, zakładał zakup i zamontowanie elementów siłowni zewnętrznej oraz nasadzenie drzew i krzewów. Oficjalnego otwarcia siłowni dokonali Wójt Gminy Krzęcin, Bogdan Wojciech Brzustowicz, Wiceprezes Stowarzyszenia „Lider Pojezierza", Ireneusz Kostka, Radna Małgorzata Matuszak, Sołtys Patrycja Tułaza i Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Chłopowie, Leonarda Papiernik. W trakcie festynu nie zabrakło konkursów i zabaw dla najmłodszych a o puchar sołtysa walczyły dzielnie kobiety kontra mężczyźni. Mecz w piłkę nożną sędziowany przez Wiceprezesa klubu sportowego „Klon Krzęcin", Janusza Głowackiego skończył się wygraną 1:0 dla panów, choć przyznać należy, że panie radziły sobie znakomicie, grając często bardziej ofensywnie od przeciwników.
 
W części artystycznej usłyszeliśmy młode utalentowane mieszkanki Chłopowa Amelię Tułazę i Laurę Simińską. Pyszny poczęstunek przygotowało KGW Chłopowo wraz z Sołectwem Chłopowo. Tradycyjnie już oprócz pieczonych kiełbasek, kaszanki i karkówki podano smaczną zupę gulaszową. W tym dniu zbierane były również środki na kosztowną operację dla mieszkanki Gminy Krzęcin, 2-letniej Sylwii Żak z Kaszewa. Prężnie działająca grupa serwowała domowe wypieki zebrała 370,31 zł. Serdecznie gratulujemy organizatorom udanego festynu i w myśl powiedzenia „ W zdrowym ciele zdrowy duch" zachęcamy wszystkich do korzystania z plenerowej siłowni w Chłopowie.
 
Podziękowania składamy wszystkim sponsorom i ludziom dobrej woli, a także współorganizatorom wydarzenia: Urzędowi Gminy w Krzęcinie, Stowarzyszeniu „Razem dla Gminy Krzęcin", Gminnemu Centrum Kultury w Krzęcinie i Zespołowi Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Krzęcinie.

Więcej zdjęć na stronie Gminy Krzęcin - https://krzecin.pl/

Tagged Under