Do 5000 złotych na inicjatywę oddolną lub własny rozwój - MIKRODOTACJE

Drukuj
piątek, 10 lipiec 2015 Kategoria: Aktualności

 

Spotkanie w Międzyzdrojach rozpocznie się o godz. 16.30 w Stacji Morskiej Uniwersytetu Szczecińskiego, ul. Gryfa Pomorskiego 78a.

O mikrodotacje do 5000 zł mogą ubiegać się:

1. Młode organizacje pozarządowe lub inne podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 Ustawy o Działalności Pożytku Publicznego i o Wolontariacie, które:

1) posiadają siedzibę na terenie województwa zachodniopomorskiego;

2) zostały wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego lub innego właściwego rejestru, nie wcześniej niż 18 miesięcy od dnia złożenia wniosku o dotację,

3) kwoty przychodów za ostatnie 12 miesięcy nie może przekraczać 25 tys. zł.

Mogą się one ubiegać się o:

-   przyznanie dotacji na swój rozwój,

-   przyznanie dotacji na realizację projektu ze sfery pożytku publicznego, o ile jest to sfera  zgodna z jej statutowym obszarem działania.

2. Grupy nieformalne, w tym o charakterze samopomocowym – nie mniej niż trzy osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, zamieszkujące na terenie województwa zachodniopomorskiego, wspólnie realizujące lub chcące realizować działania w sferze pożytku publicznego, a nieposiadające osobowości prawnej. Grupa taka może ubiegać się o przyznanie dotacji tylko na realizację projektu w dowolnej ze sfer pożytku publicznego.

Nabór wniosków trwa do 31 sierpnia 2015 roku.

Spotkanie organizowane jest przy udziale Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia "Rodzina" i Stacji Morskiej Uniwersytetu Szczecińskiego.

Podczas spotkania dowiecie się Państwo co należy zrobić i jakie warunki należy spełnić, aby starać się o wsparcie finansowe. Przeanalizujemy również wzór wniosku o dofinansowane, regulamin konkursu oraz odpowiemy na Państwa pytania.

Zgłoszenia na spotkanie proszę przesyłać do 11 lipca 2015 r. do godz. 15:00 na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na spotkaniu jest ograniczona liczba miejsc. Liczy się kolejność zgłoszeń!

Projekt realizowany jest przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. i Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego i dofinansowany ze środków programu FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH. Patronat nad projektem objął Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Szczecinie. 

Więcej informacji na: www.mikrodotacje-MIL.karrsa.pl

Tagged Under