Szlak edukacyjno- przyrodniczy w Bierzwniku.

Drukuj
poniedziałek, 17 luty 2020 Kategoria: Aktualności

Projekt zakłada m.in. utworzenie mobilnej aplikacji turystycznej, w której znajdziemy informacje nt. krajobrazów, historii i zabytków Bierzwnika. Sam szlak edukacyjno- przyrodniczy usytuowany będzie na odtworzonej ścieżce wzdłuż Jeziora Kuchta w Bierzwniku. Na ww. obszarze stanie 8 tablic informacyjnych, a przy pierwszej z nich umieszony będzie też tzw. kod QR, który umożliwi turystom – po wcześniejszym zeskanowaniu telefonem/ tabletem - odtworzyć nagrania informacyjne (w języku polskim i niemieckim). Tablice informacyjne i aplikacja, będą miały na celu przekazanie wiadomości nt.: walorów przyrodniczych, historii i zabytkach Bierzwnika.

W ramach projektu na terenie przebiegającego szlaku ustawione zostaną ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery. Wzbogacona infrastruktura turystyczno- wypoczynkowa, ma sprzyjać będzie spacerom turystów zarówno z Polski jak i zza granicy. Otwarcie szlaku planowane jest na maj 2020 r.

Dofinansowanie operacji pochodzi z  Programu Operacyjnego ,,Rybactwo i Morze” 2014-2020 i wynosi ok. 32 tys. zł, a całkowity koszt zadania to ponad 37 tys. zł. Unijne środki trafią do Gminy Bierzwnik za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania:  Stowarzyszenie „Lider Pojezierza”.

 

Tagged Under