Wyjazd do Zielonej Góry - „Gdzie w Polsce karmią najlepiej? Cykl wyjazdów studyjnych w poszukiwaniu smaków tradycyjnej kuchni polskiej”.

Drukuj
poniedziałek, 16 wrzesień 2019 Kategoria: Aktualności

Tym razem mieliśmy okazję uczestniczyć w jednym z największych świąt wina w Polsce, tj.  w zielonogórskim winobraniu. To niepowtarzalne widowisko, przyciąga tłumy nie tylko mieszkańców, ale i gości z kraju i zagranicy. A to wszystko za sprawą licznych atrakcji przygotowanych z okazji święta. Barwny korowód przeszedł ulicami Zielonej Góry, cyrkowcy, akrobaci, sportowcy, artyści, Glinoludy, szaleńcy, przebierańcy, kuglarze, uczniowie i pasjonaci. Całe mnóstwo kolorowych straganów z rękodziełem, produktami lokalnymi  i oczywiście trunkami do degustacji.

Właściciele winnicy „Julia” ugościli nas bogatą paletą smaków i aromatów produkowanych tradycyjnymi metodami trunków od wytrawnych po słodkie. Poznaliśmy niektóre tajniki produkcji tych afrodyzjaków, ale także umiejętności wydobywania prawdziwego smaku win. Warsztaty były niezwykle zajmujące i w przesympatycznej atmosferze mogliśmy udać się w dalszą drogę w poszukiwaniu smaków regionów….

Już dziś zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej, gdyż niebawem pojawi się zaproszenie do wzięcia udziału w ostatnim już wyjeździe do… i o tym wkrótce.

Dziękujemy „Błękitne Okna” Agnieszka Nikoliszyn Granatowska za profesjonalne i rzetelne przygotowanie wyjazdu.

Cykl wyjazdów studyjnych w poszukiwaniu smaków tradycyjnej kuchni polskiej”. Wyjazdy realizowane będą zgodnie z umową o dofinansowanie zawartą pomiędzy Województwem Zachodniopomorskim a LGD realizowaną w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem w zakresie Wzmocnienie kapitału społecznego, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych.

Tagged Under