XXXII BARZKOWICKIE TARGI ROLNE AGRO POMERANIA 2019

Drukuj
poniedziałek, 09 wrzesień 2019 Kategoria: Aktualności

Na Targach w Barzkowicach mieliśmy okazję obejrzeć: występy zespołów ludowych, pokazy zwierząt, ptactwa i maszyn rolniczych; wyroby rzemieślnicze; zawody jeździeckie; prezentacje kolekcji warzyw i kwiatów i wiele innych. Dużym zainteresowanie cieszyły się Biegi Przełajowe (27 edycja podczas Targów) i II Międzyregionalny Pokaz Alpak.

Niedziela upłynęła pod kątem Dożynek pod Patronatem Narodowym Prezydenta RP w trakcie których odbyła się Msza Święta Dziękczynna za zebrane plony.  Punktem kulminacyjnym był Ceremoniał Dożynkowy zakończony konkursem na ,,Najładniejszy wieniec dożynkowy”.

Nasze Stowarzyszenie miało przyjemność po raz kolejny uczestniczyć w tegorocznych targach, dzięki uprzejmości ZODR-owi w Barzkowicach. Odwiedzający nasze stoisko uczestnicy mogli zasięgnąć informacji na temat działania „Lidera Pojezierza” i programy PROW na lata 2014-2020.

W tym roku wspierali nas: Pan Zygmunta Kuzyk (prezentujący piece hybrydowe na zrębki) i Andrzeja Sumara - założyciel Fundacji „Zielona Lokomotywa” (prezentujący maszynę Sodującą – która jest alternatywnym rozwiązaniem maszyny proszkującej). Działalność gospodarcza Pana Andrzeja Sumary jest żywym przykładem, że dzięki naszej pomocy można uzyskać środki dofinansowania.

Galeria:

Tagged Under