Dożynki Gminne w Przelewicach już za nami | FOTO

Drukuj
poniedziałek, 26 sierpień 2019 Kategoria: Aktualności

Uroczystości rozpoczęły się dożynkowym korowodem i Mszą Świętą oraz prezentacją przepięknych wieńców z każdego sołectwa. Po części oficjalnej nastąpił szereg atrakcji kulturalnych, a było ich sporo.

I tak mieliśmy okazję obejrzeć występy:  zespołów ludowych, pokaz sekcji karate i kabaretu. Nie mogło zabraknąć też konkursów (furorę zrobił rzut kaloszem na odległość), turnieju sołeckiego, kiermaszu lokalnych specjałów, loterii fantowej oraz tzw. strefy zabaw dla dzieci.  

Na naszym stanowisku można było się zapoznać z materiałami promocyjnymi Stowarzyszenia „Lider Pojezierza”, zapoznać się z działaniem Mobilnej Aplikacji Turystycznej „WestIsTheBest.pl” oraz uzyskać  informacje o zasadach aplikowania o środki za naszym pośrednictwem.

W przerwie między kolejnymi występami można było skosztować okazałego tortu z okazji 70 urodzin klubu LKS Wicher Przelewice. W ramach obchodów na stadionie w Przelewicach odbył się turniej z udziałem zawodników: Akademii Wicher Przelewice, Woldeck, Sęp Brzesko, All Sport Pełczyce oraz mecz Seniorów kontra Olbdoje.

Impreza zakończyła się zabawą dożynkową z DJ-em pod chmurką.  

Galeria:

Tagged Under