×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów senioralia15 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W sobotę, 6 czerwca 2015r. w Amfiteatrze w Goleniowie odbyło się wielkie święto Seniorów pn. „Senioralia”

Drukuj
poniedziałek, 08 czerwiec 2015 Kategoria: Aktualności

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów senioralia15 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Punktualnie o godzinie 12:00 ulicami Goleniowa przeszedł pochód wielobarwnie ubranych uczestników imprezy pod przewodnictwem Młodzieżowej Orkiestry Dętej Wood And Brass Band. Punktem docelowym pochodu był goleniowski Amfiteatr, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie imprezy. Drewniane ławy teatru pomimo, że skąpane w żarzącym słońcu wypełnione były widzami, którzy w cudownych nastrojach dawali się porwać muzyce, która dobiegała ze sceny.

           Festiwal Seniorów to nasze święto – dumnie mówili uczestnicy – zapraszając jednocześnie do zapoznania się z ich spodem na spędzanie wolnego czasu, pasją
i aktywnością.

Oczywiście na scenie nie mogło zabraknąć reprezentantów Stowarzyszenia „Lider Pojezierza”, tj. Kapeli „Dębniacy” z Dębna z Panem Edmundem Zioła na czele. Zespół wspaniale prezentował się na deskach Amfiteatru, wyróżniał się barwnymi strojami i przede wszystkim poziomem swej twórczości – widzowie byli pod ogromnym wrażeniem występu o czym świadczyły brawa i bisy, wyraźnie słyszalne z trybun. Następnie na scenie pojawiły się zespoły z Gminy Myślibórz, tj. „Seniorzy” liczący sobie 25 osób. W repertuarze chóru znajdują się utwory ludowe, biesiadne, patriotyczne śpiewane na głosy z akompaniamentem akordeonu. Kolejnymi zespołami, które zdominowały scenę to kapela „Płomienie”  działająca przy OSP w Derczewie oraz Zespół „Myślanie” Panowie Jerzy Okulewicz i Władysław Grabda (liderzy zespołów) wprawili publiczność w szampański nastrój, która czynnie brała udział w występach obu kapel.

W tym samym czasie na zapleczu Amfiteatru w Teatrze Brama trwały spektakle wystawiane przez grupy z całego województwa.

Drugim ciekawym miejscem do zwiedzania było targowisko utworzone przez kilkudziesięciu wystawców z całego województwa zachodniopomorskiego a wśród nich Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Lider Pojezierza” z najwyższej jakości Miodami z Puszczy Barlineckiej Państwa Kołosowskich. Namiot „Lidera Pojezierza” przyciągał nie tylko amatorów miodów, ale także osoby zainteresowane pozyskiwaniem funduszy w ramach PROW na lata 2007-2013. Dodatkowo nasz punkt oblegany był przez zwiedzających ze względu na wspaniałą atmosferę tworzoną przez zespoły i mieszkańców obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju Pojezierza Myśliborskiego.

Na stoiskach każdy mógł znaleźć coś dla siebie, między innymi w zakresie zdrowego odżywiania, turystyki, sportu. Odwiedzający mogli uzyskać indywidualne porady zdrowotne, prawne i finansowe, wykonać bezpłatne badania mammograficzne, skorzystać z masażu, porady fizjoterapeuty czy kosmetyczki, wziąć udział w ćwiczeniach na bóle kręgosłupa, terapii antydepresyjnej, treningu uwagi słuchowej, warsztatach komputerowych, rękodzielniczych (sianoploty, ceramika, decupage), wykładach tematycznych i wiele innych.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie na to wielkie wydarzenie, wspaniałe przyjęcie i fantastyczną atmosferę. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok!

GALERIA:

{gallery}senioralia15{/gallery}

Tagged Under