Dożynki Gminne w Pełczycach już za nami!

Drukuj
poniedziałek, 06 wrzesień 2021 Michał Kasprzak Kategoria: Aktualności Odsłony: 5955

05 września 2021 r. mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w tej imprezie, która na stałe zagościła na pięknym Placu Mickiewicza w Pełczycach. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą oraz prezentacją przepięknych wieńców z każdego sołectwa (były oceniane przez zebrane jury). Po części oficjalnej nastąpił szereg atrakcji kulturalnych, a było ich sporo.

I tak mieliśmy okazję obejrzeć występy zespołów takich jak np.: ,,Senioritki” oraz Zespół Pieśni i Tańca ,,Pyrzyce”.  Jednak największą gwiazdą wieczoru był zespół ,,Łobuzy”, który swoją muzyką porwał zebraną publiczność do śpiewu i tańca.

Nie mogło zabraknąć też: stoisk z rękodziełem artystycznym, produktami regionalnymi oraz stoisk informacyjno- promocyjnych, loterii fantowej oraz tzw. strefy zabaw dla dzieci.  

Na naszym stanowisku można było się zapoznać z materiałami promocyjnymi Stowarzyszenia „Lider Pojezierza”, zapoznać się z informacjami na temat projektu ,,Marka Turystyczna- Sieć Ekomuzeum”oraz uzyskać  informacje o zasadach aplikowania o środki za naszym pośrednictwem.

Do zobaczenia za rok !

Tagged Under