Dożynki Wojewódzkie w Przelewicach.

Drukuj
poniedziałek, 06 wrzesień 2021 Michał Kasprzak Kategoria: Aktualności Odsłony: 5963

W minioną sobotę (4 września) razem z zaprzyjaźnioną Lokalną Grupa Działania:  Stowarzyszeniem ,,WIR” ze Stargardu, mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w Wojewódzkich Dożynkach 2021 w Przelewicach.

Tradycyjnie te podniosłe wydarzenie rozpoczęło się nabożeństwem na placu folwarcznym, po czym nastąpił szereg atrakcji takich jak: korowód, występy kapel ludowych, obrzęd dożynkowy, konkurs na najlepszy wieniec dożynkowy oraz część muzyczno- kabaretowa oraz koncerty gwiazd muzyki popularnej (m. in. Shantel i After Party).

Na przybywających na dożynki czekali wystawcy, którzy prezentowali swoje produkty i potrawy kuchni regionalnej, rękodzieła i lokalni artyści.

Nie mogło też zabraknąć atrakcji dla rodzin- liczne konkursy i zabawy dla dzieci, pokazy animatorów, dmuchane zamki oraz pokaz alpak, które zrobiły furorę nie tylko wśród najmłodszych.  

W tym roku wręczono też nagrody w 2 kategoriach: ,,Sołtys Roku” oraz ,,Najpiękniejsza Zachodniopomorska Wieś”.

Tutaj warto się pochwalić, że jednym z laureatów w konkursie ,,Sołtys Roku” został Maciej Radomiak z Objezierza (Gmina Krzęcin), a w kategorii ,,Najpiękniejsza Zachodniopomorska Wieś” zostało Objezierze (również Gmina Krzęcin).

Jak powiedział Wicemarszałek Województwa Olgierd Kustosz: ,,Sołtysi to liderzy swoich małych ojczyzn To wokół których skupia się życie kulturalne i społeczne. Dzięki nim miejscowości tętnią życiem każdego dnia”.

Nagroda dla Objezierza to ogromne wsparcie finansowe, które pozwoli na dalsze realizowanie inwestycje dla tej prężnie rozwijającej się wsi.

Dodatkowo w Oranżerii Ogrodu Dendrologicznego (I piętro), była możliwość odwiedzenia rekonstrukcji chaty megalitycznej, zrealizowanej w ramach szlaku ,,Trasa Megalityczna- Wrota Czasu”

Dla chętnych poszerzenia wiedzy historycznej, na I piętrze Oranżerii Ogrodu Dendrologicznego,

Ze swojej strony dziękujemy Organizatorom za możliwość uczestnictwa w Dożynkach, odwiedzającym za wspaniale spędzony czas, przyjaciołom z LGD Stowarzyszenie ,,WIR” ze Stargardu oraz naszym zaprzyjaźnionym artystom, z Panią Bogusią Sługocką z Dębna.

 

Tagged Under