Spotkanie partnerów międzynarodowego projektu współpracy "Marka turystyczna - Sieć Ekomuzeów".

Drukuj
środa, 10 lipiec 2019 Michał Kasprzak Kategoria: Marka turystyczna - Sieć Ekomuzeów Odsłony: 26111

Zielona Góra - Wydział PROW - 09.07.2019 r. wspólne spotkanie partnerów międzynarodowego projektu współpracy "Marka turystyczna - Sieć Ekomuzeów". Omawialiśmy założenia umowy partnerskiej oraz budżetu.

No cóż... będzie się działo. 

Partnerami tegoż projektu są:

Stowarzyszeniem „Lider Pojezierza” 

Stowarzyszeniem „WIR” – Wiejska Inicjatywa Rozwoju

Asociatia GAL Tara Gugulanilor  z Rumunii

Asociatia GAL Bazinul Dornelor  z Rumunii

Zieloną Dolina Odry i Warty

Lokalną Grupą Działania Zielone Światło

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Leśna Kraina Górnego Śląska"

7 partnerów i 7 pomysłów na Ekomuzeum. 

Koncepcja utworzenia Ekomuzeum w ramach projektu współpracy narodziła się już w 2018 r. podczas realizacji międzynarodowych projektów współpracy i spotkania LGD w Kielcach w 2018 roku oraz podczas projektu realizowanego w ramach KSOW przez jednego z partnerów niniejszej umowy partnerskiej, którego celem był wyjazd studyjny do Ekomuzeum Doliny Noteci.

Wraz z partnerami ustaliliśmy, że utworzymy Ekomuzea, które będą łączyły atrakcje turystyczne i kulinarne oddziaływające na wszystkie zmysły turysty, który usłyszy, zobaczy, poczuje, posmakuje i dotknie. Kluczowym zasobem w budowaniu Ekomuzeum „Siedmiu Partnerów” są zasoby przyrodnicze, geograficzne, kulinarne i kulturowe Partnerów Projektu.

Celem projektu współpracy jest wspieranie zrównoważonego rozwoju turystyki opartej  na produktach, usługach oraz inicjatywach i przedsięwzięciach wykorzystujących lokalne dziedzictwo kulturowo-historyczne i przyrodnicze poprzez utworzenie systemów zarządzania  i promocji  pod nazwą "Ekomuzea".

Koordynującą LGD projektu jest Stowarzyszenie "Lider Pojezierza".

Ciąg dalszy niebawem ..... 

Tagged Under