Finanse dla MAK-ów - Młodzieżowa Akademia Komunikacji w Warszawie

Drukuj
poniedziałek, 20 listopad 2017 Wiktor Różański Kategoria: Młodzieżowa Akademia Komunikacji Odsłony: 1722

Dnia 17.11.2017 uczestnicy Młodzieżowej Akademii Komunikacji mieli okazję miło spędzić czas w Warszawie. Głównym celem wycieczki było odwiedzenie Centrali Narodowego Banku Polskiego, gdzie mieści się Centrum Pieniądza. Jednakże nie mogło się obejść bez odwiedzenia najważniejszych, a zarazem pięknych miejsc stolicy Polski. 

Tuż po obiedzie nasza grupa rozpoczęła zwiedzanie. W trakcie przechadzania się ulicami Warszawy mogliśmy zobaczyć m.in. pięknie oświetlony Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, a nawet palmy warszawskiej- pozdrowienia z Alej Jerozolimskich, co można zauważyć w niżej zamieszczonej fotorelacji zdjęciowej. 

Następnego dnia wybraliśmy się do wyżej wspomnianego Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego, który to był głównym powodem naszego pobytu w Warszawie. Nigdy wcześniej nie mieliśmy możliwości znalezienia się w takim miejscu, więc byliśmy bardzo ciekawi historii pieniądza, jak i wyglądu takiego centrum.

Na miejscu podzieliliśmy się na dwie grupy i zaczęliśmy zwiedzanie. Przywitała nas bardzo sympatyczna Pani przewodnik, której słuchaliśmy z największą przyjemnością. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o pieniądzach, ale nie tylko. Teraz już wiemy jaka jest różnica pomiędzy bankiem centralnym, a komercyjnym i kiedy powstał pierwszy bank w Polsce.

Wizyta w Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego, była dla nas bardzo ciekawym doświadczeniem. Mamy nadzieję, że takiego rodzaju form przekazu wiedzy będzie coraz więcej, a już na pewno z tak wspaniałymi ludźmi.

Autor: Wiktoria Wypchło

Projekt "Finanse dla Maków" jest dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego w ramach programu edukacji ekonomicznej.

 

 

Tagged Under