"Finanse dla MAKów" - wielkie spotkanie MAKówek

Drukuj
piątek, 24 listopad 2017 Wiktor Różański Kategoria: Młodzieżowa Akademia Komunikacji Odsłony: 2332

W dniu 24 listopada 2017 r. w Barlineckim Ośrodku Kultury, odbyło się wielkie spotkanie MAKówek w ramach projektu "Finanse dla MAKów".

Uczestnicy zostali przeszkoleni z zakresu edukacji ekonomicznej przez przedstawiciela Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Szczecinie - Panią Katarzynę Zwarzany.

Dowiedzieli się jaka jest rola i zadania NBP w życiu codziennym. Poznali historię pieniądza, system finansowy jaki funkcjonuje w Polsce i w jaki sposób odróżnić bank od parabanku. Zostały omówione korzyści i zagrożenia związane z wykonywaniem transakcji gotówkowych oraz operacji przy użyciu kart debetowych lub kredytowych, jak i płatności zbliżenowych.

W dzisiejszej dobie cyfryzacji większość użytkowników korzysta z płatności elektronicznych za pomocą komputera. W związku z tym należy być bardzo ostrożnym... - przestrzega Pani Katarzyna.

Co za tym idzie? Dość częste ataki hakerskie. Młodzież została przeszkolona w zakresie bezpiecznego użytkowania internetowych kont bankowych. 

Odbył się również krótki kurs z zakresu rozpoznawania autentyczności banknotów PLN. Pani Katarzyna zaprezentowała różnice związane z niedawną zmianą banknotów, a mianowicie ze sposobem zabezpieczenia papierowej waluty przed fałszowaniem.

Podczas spotkania zostały zaprezentowane materiały w postaci krótkich filmów, oraz prezentacji multimedialnych przygotowanych przez uczestników wyjazdu do Warszawy.

Projekt "Finanse dla Maków" jest dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Tagged Under