Finanse dla MAK-ów

Drukuj
piątek, 27 październik 2017 Wiktor Różański Kategoria: Młodzieżowa Akademia Komunikacji Odsłony: 1631

Ciąg dalszy Młodzieżowej Akademii Komunikacji. Ruszają finanse dla "MAK-ów".

Partnerzy projektu Młodzieżowej Akademii Komunikacji mają kolejną propozycje dla uczestników.

Wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim realizować będziemy projekt pod nazwą „Finanse dla MAK-ów”. Zaczynamy już od 17 – 18  listopada wyjazdem do Warszawy do Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira Skrzypka w Warszawie.

W wyjeździe do Centrum będzie brało udział 40 uczestników wraz z 3 opiekunami. Opiekunami będą Wiesław Sienkiewicz i …  jeszcze nie wiemy a kierownikiem wyjazdu będzie Agnieszka Nikoliszyn Granatowska.

Po powrocie 80 uczestników Młodzieżowej  Akademii Komunikacji  ponownie zasiądzie za „stołami wiedzy” by  na spotkaniach edukacyjnych poznać tajniki  PIENIĄDZA.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się jaka jest  rola i zadania NBP, poznają historię pieniądza, rozwiążą problem - karta czy gotówka oraz przejdą krótki kurs rozpoznawania autentyczności banknotów PLN,  ponadto  poznają system finansowy  w Polsce:  jak odróżnić bank od parabanku itd.

Spotkania edukacyjne poprowadzą  pracownicy Oddziału Okręgowego NBP w Szczecinie ds. Komunikacji Społecznej.

Szkolenie Edukacyjne  dla  grupy odbędzie się w Barlinku  24.11.2017 roku od godz. 11.00 do 14.00 w Barlineckim Ośrodku Kultury ul. Podwale 9.

W ramach projektu przeprowadzony zostanie konkurs dla uczestników.  Konkurs dotyczyć będzie   opracowania relacji z wycieczki do  Centrum Pieniądza NBP.  Prace konkursowe  zostaną wystawione w siedzibach LGD biorących udział w projekcie i przedstawione zostaną podczas kolejnego spotkania uczestników Młodzieżowej Akademii Komunikacji w Czechach w miesiącu czerwcu 2018 roku.  

W skład jury konkursu  wchodzą dwóch  przedstawicieli LGD  oraz dwóch przedstawicieli  Oddziału Okręgowego NBP w Szczecinie.  Konkurs rozstrzygnie laureatów  I ,II i III miejsca. (nagrody pienięzne)  Z uwagi na fakt, że młodzież biorąca udział w projekcie zainteresowana  jest  dziennikarstwem prace konkursowe  będą określone jako reportaż z wycieczki ze zdjęciami.  Nagrodzone praca zostaną zamieszczona na stronach lokalnych grupa działania  oraz w NBP.

Informacja o konkursie zostanie ogłoszona  po zakończeniu rekrutacji na wycieczkę.

Znowu się spotkacie.

Koordynator projektu
Ireneusz Kostka

Projekt "Finanse dla Maków" jest dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Tagged Under