Młodzieżowa Akademia Komunikacji (Mládežnická Akademie Komunikace). Podpisaliśmy umowę na realizację tego projektu!

Drukuj
środa, 09 sierpień 2017 Wiktor Różański Kategoria: Młodzieżowa Akademia Komunikacji Odsłony: 2020

W projekcie bierze udział 11 lokalnych grup działania z Czech i Polski. W każdej partnerskiej Lokalnej Grupie Działania został ogłoszony konkurs pod nazwą “Mam talent dziennikarski”. Konkurs przeprowadzony został wśród uczniów szkół na obszarze wdrażania LSR wszystkich partnerów projektu. Uczestnikami projektu są dzieci w wieku 13-16 lat. Podpisania umowy ze strony naszego Stowarzyszenia "Lider Pojezierza" dokonali Prezes - Adam Andriaszkiewicz, oraz Wiceprezes - Ireneusz Kostka.

Tak wyłoniony z konkursu zespół młodych dziennikarzy, bierze udział w warsztatach dziennikarskich. Uczestnicy uczyć się będą podstaw dziennikarstwa w dziedzinie gromadzenia i prezentacji informacji filmowej, audycji radiowych oraz form multimedialnych  w różnych postaciach.

Tematyką materiałów dziennikarskich będą bieżące wydarzenia, ciekawe inicjatywy bazujące na walorach historycznych, przyrodniczych, kulturowych na danym obszarze.

Uczestnicy na każdym obszarze (województwo zachodniopomorskie, lubuskie i okręg Opavski) będą spędzać po 5 dni warsztatowych. Termin warsztatów 14 - 29 sierpnia 2017 roku. Przyjazd uczestników warsztatów nastąpi jeden dzień przed planowanymi warsztatami. Warsztaty rozpoczynają się na terenie Lokalnych Grup Działania z  Pomorza Zachodniego.

Program warsztatów:

Ramowy program dziennikarskich warsztatów telewizyjnych. W terminie  od dnia 14.08.2017 r. do dnia  19.08.2017 r na terenie województwa zachodniopomorskiego (Pobierz)

Ramowy program dziennikarskich  warsztatów multimedialnych w MAS Opavsko w okresie od dnia 20.08.2017 r. do dnia  23.08.2017 r. (Pobierz)

Ramowy program dziennikarskich warsztatów radiowych województwo lubuskie 24-29.08.2017 r. (Pobierz)

Przyjazd z warsztatów w Czechach 24 sierpnia, zajęcia od 25 sierpnia od godz. 9.00 -17.00 z przerwami na posiłki. Elementem warsztatów jest rejs statkiem  po Odrze / w tym gra terenowa w Krośnie Odrzańskim (podział na 2 grupy). Rejs statkiem po Odrze w celu zaprezentowania pracy radiowca w terenie i  bezpośredniej relacji  dziennikarskiej dot. dziedzictwa przyrodniczo-historycznego z pokładu statku

Wszyscy uczestnicy będą brali udział w 5 dniowych warsztatach w trzech obszarach.

Pierwszy obszar: województwo zachodniopomorskie - warsztaty będą związane z filmem. Odpowiedzialne LGD Stowarzyszenie: Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim, Wiejska Inicjatywa Rozwoju - WIR,  Szanse Bezdroży Gmin Powiatu Goleniowskiego, Pojezierze Razem i Lider Pojezierza.

Drugi obszar: województwo lubuskie - podstawą będzie radio. Odpowiedzialne LGD: STOWARZYSZENIE LGD BRAMA LUBUSKA, “LGD-Grupa Łużycka”, Zielona Dolina Odry i Warty, Zielone Światło oraz LGD Prym z województwa łódzkiego.

Trzeci obszar: Czechy, powiat Opawski - młodzi dziennikarze będą poznawać tajniki multimedialne w Internecie. Odpowiedzialna MAS “Opavsko”.

Razem w projekcie bierze udział 129 dzieci i młodzieży.

Jednym z celów projektu jest wykonanie  przez uczestników projektu materiałów  filmowych, radiowych i multimedialnych z warsztatów oraz nabywanie podstawowych  umiejętności do pracy z kamerą, filmem, mikrofonem, radiem przy wykorzystaniu  multimediów.    

Kolejnym etapem będzie udział w konferencji Młodzieżowej Akademii Komunikacji w dniu 29 września 2017 roku w Międzyrzeczu. Tam będą prezentowane materiały z warsztatów oraz film wykonany przez zaprzyjaźnioną lokalną telewizje  z Pyrzyc. Na konferencji wszyscy uczestnicy otrzymają album ze zdjęciami pochodzącymi z warsztatów.

Kolejny etap poza projektowy to udział przedstawicieli każdego LGD w LeaderFest w Czechach, gdzie zostanie zaprezentowany zrealizowany projekt.

W ramach Stowarzyszenia Lider Pojezierza i realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju  najlepsi dziennikarze wezmą udział w kolejnym międzynarodowym projekcie współpracy w 2018 r.  - „Jie skrenda” z LGD z Litwy.

Życzymy wszystkim uczestników owocnego szkolenia oraz mile spędzonego czasu na warsztatach. Już czekamy na efekty.

Ireneusz Kostka

Załączniki:
Pobierz plik (Ramowy-program-warsztatow-14-19.08.17.docx)Ramowy program warsztatów 14-19.09.2017[Plik .DOCX (MS Word)]18 kB
Pobierz plik (Ramowy-program-warsztatow-20-23.08.17.docx)Ramowy program warsztatów 20-23.09.2017[Plik .DOCX (MS Word)]14 kB
Pobierz plik (Ramowy-program-warsztatow-24-29.08.17.docx)Ramowy program warsztatów 24-29.09.2017[Plik .DOCX (MS Word)]15 kB
Tagged Under