Do koordynatora projektu współpracy MAK. Miód na serce. Tez tak macie ? Dobry wieczór! Z tej strony Adriana Cybulska, jedna z reczowskich MAKówek. Piszę, by powiedzieć Panu, że Młodzieżowa Akademia Komunikacji nadal istnieje i prężnie działa, pomimo tego, że minęło już trochę czasu!


Zaczynając od początku, ponad dwutygodniowy obóz utwierdził mnie w przekonaniu, że dziennikarstwo to dla mnie dobra droga. Trzecia klasa gimnazjum prężnie rozwijała moje umiejętności w tym kierunku. Działałam w gazetce szkolnej i rozwijałam swoje dziennikarskie umiejętności na "liderowskich" warsztatach i wyjazdach. 

Kilka dni po balu gimnazjalnym spakowałam walizki i ruszyłam na Litwę. Dni spędzone tam, kontakt z inna społecznością i bariera językowa były tylko kolejnym argumentem w wyborze mojej szkoły licealnej. Wybrałam Kalisz Pomorski, klasę lingwistyczną z rozszerzonym językiem angielskim. Był to strzał w dziesiątkę!  Obecnie mogę pochwalić się zdanym certyfikatem językowym Cambridge na poziomie B2.

Będąc już w pierwszej klasie liceum, nie mając żadnych wątpliwości wstąpiłam do składu naszej szkolnej gazety "Kontrast". Chyba zauważono we mnie potencjał ponieważ przez rok sprawowałam rolę wice-naczelnej gazety, awansując potem na jej naczelnego. To wielkie wyróżnienie.  Obecnie, powoli się z nią żegnam, oddając się w sidła matury...  

Wracając do MAKa i doświadczenia, które udało mi się dzięki niemu zdobyć...  Dwukrotnie byłam jednym z finalistów konkursu "Potęga Prasy". Wygrana dała mi możliwość wzięcia udziału w warsztatach dziennikarsko-radiowych w Rewalu. Fragment mojego wywiad z Panią Joanna Pajkowską znalazł się w "Angorze". Niedawno jeden z moich newsów został opublikowany w "Kurierze Szczecińskim". Jednak, mój największy sukces miał miejsce kilka dni temu. Mój reportaż, pt. "Sąsiad" jest finalistą ogólnopolskiego Turnieju Reportażu im. Wandy Dybalskiej. 

Jak widać, praca podczas obozów Młodzieżowej Akademii Komunikacji nie poszła na marne. Chciałabym podziękować Panu za możliwość udziału w tych przedsięwzięciach, a przede wszystkim za szansę rozwoju. W MAKówkach siła!

Wydanie "Kontrastu"- https://www.facebook.com/2019892998224616/posts/2781381408742434/

Turniej Reportażu- https://www.dsi.net.pl/wszystkie-wiadomosci/item/13579-sasiad-reportaz-na-wage-finalu

Tagged Under

Nasi partnerzy

Gmina Barlinek

Gmina Bierzwnik

Gmina Boleszkowice

Gmina Choszczno

Gmina Dębno

Gmina Krzęcin

Gmina Lipiany

Gmina Myślibórz

Powiat Myśliborski

Gmina Pyrzyce

Gmina Nowogródek-Pomorski

Gmina Pełczyce

Powiat Choszczeński

Gmina Przelewice

Gmina Recz

Gmina Trzcińsko-Zdrój


Więcej...


Więcej...

Zapisz się do naszego newslettera

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego NEWSLETTERA! Będziesz widział o wszystkich ważnych wydarzeniach pierwszy...


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”,
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

"Europejski Fundusz Morski i Rybacki",
Instytucja Zarządzająca PO Rybactwo i Morze 2014-2020 - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strate­gii Roz­woju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR),
w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” 
objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020
w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach LSR.