W sobotę (22 sierpnia), już po raz drugi zapraszamy na koncert zatytułowany „Szanty nad jeziorem”. Tym razem gwiazdami imprezy będą zespoły Iga’cki Band oraz Gumowe Szekle. Wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty wokalne oraz „Pirackie przygody” czyli animacje dla dzieci.

Ubiegłoroczne „Szanty nad jeziorem” zyskały sobie wielu zwolenników, a JACEK WÓJCIKIEWICZ, lider szczecińskiego zespołu Iga’cki Band wyraźnie wówczas zaznaczył, że  jezioro Klukom i choszczeńska plaża miejska, idealnie nadają się do tworzenia czegoś większego, niż jednorazowy koncert szantowy. Już wtedy zgłosił gotowość, powrotu do naszego miasta, a także pomocy w organizacji kolejnych wydarzeń. Słowa dotrzymał, bo to właśnie on na tegorocznym koncercie, poprowadzi warsztaty wokalne i naukę śpiewania szant. Zapewnia, że każdy będzie mógł spróbować swoich sił, podobnie jak dzieci, którym dedykowane będą animacje, zatytułowane „Pirackie przygody”.

W części głównej, czyli już na scenie, usłyszymy wspomniany już wyżej zespół Iga’cki Band oraz pochodzące z Wielkopolski Gumowe Szekle. Szczecińska formację mieliśmy już okazję poznać, ale warto przypomnieć, że najczęściej występują trzyosobowym składzie i wykonują szeroko rozumianą piosenkę żeglarską, od szanty klasycznej po współczesną piosenkę  żeglarską. – Od kilku też lat wkomponujemy się również w klimaty turystyczne, a że żeglarstwo, to również rodzaj pewnej rekreacji, więc i ten rodzaj muzyki wpisujemy w nasze zwariowane granie i śpiewanie – mówi J. Wójcikiewicz. Warto też dodać, że Iga’cki Band zwany jest też Szczecińską Akademią Szantową, której przypisuje się działanie na rzecz promowania historii, tradycji i kultury morskiej, jak również żeglarskiego oraz portowego charakteru Szczecina i Pomorza Zachodniego. Jak sami podkreślają, ważne jest to, że głównym wyrazem tego działania, jest muzyka.

Druga gwiazda, która wystąpi podczas koncertu “Szanty nad jeziorem”, to zespół Gumowe Szekle – grupa tworzy w Wielkopolsce, ale występuje na terenie całego kraju. Najczęściej wychodzą na scenę w siedmioosobowym składzie, a w swoim repertuarze mają przede wszystkim szanty oraz piosenki żeglarskie i morskie. Chwalą się nagrodami zdobytymi na prestiżowych festiwalach, ale najbardziej cenią sobie triumfy na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Kopyść” w Białymstoku, Festiwalu Wisły w Toruniu oraz Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Mini Shanties w Stalowej Woli. Ich autorską imprezą jest Szantogranie, którego główną ideą są muzyczne spotkania żeglarzy z akwenów Wielkopolski. Na koncercie w Choszcznie, zobaczymy i usłyszymy ich w składzie: Agnieszka Rogalska (skrzypce, wokal), Andrzej Głogowski (instrumenty perkusyjne), Andrzej Pałasz (gitara, wokal), Rudolf Topolski (gitara, flażolet, wokal), Dariusz Dobersztyn (banjo, wokal), Krzysztof Zajączkowski (gitara basowa), Robert Batorski (akordeon, wokal).

Oczywiście wstęp na to wydarzenie, którego organizatorem jest Urząd Miejski w Choszcznie  jest bezpłatny, a odbywa się z ramach obchodów 75-lecia Pomorza Zachodniego i partnerstwie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Relację z koncertu będzie też można obejrzeć na żywo w Telewizji E-cho oraz na naszym profilu facebookowym.

 

Tagged Under

Nasi partnerzy

Gmina Barlinek

Gmina Bierzwnik

Gmina Boleszkowice

Gmina Choszczno

Gmina Dębno

Gmina Krzęcin

Gmina Lipiany

Gmina Myślibórz

Powiat Myśliborski

Gmina Pyrzyce

Gmina Nowogródek-Pomorski

Gmina Pełczyce

Powiat Choszczeński

Gmina Przelewice

Gmina Recz

Gmina Trzcińsko-Zdrój


Więcej...


Więcej...

Zapisz się do naszego newslettera

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego NEWSLETTERA! Będziesz widział o wszystkich ważnych wydarzeniach pierwszy...


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”,
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

"Europejski Fundusz Morski i Rybacki",
Instytucja Zarządzająca PO Rybactwo i Morze 2014-2020 - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strate­gii Roz­woju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR),
w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” 
objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020
w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach LSR.