LeaderFest – nowe doświadczenia i utrwalenie współpracy pomiędzy Europejskimi LGD.

Drukuj
poniedziałek, 12 czerwiec 2017 Wiktor Różański Kategoria: Projekty współpracy

Międzynarodowe Spotkanie Lokalnych Grup Działania - Hlińsko w Czechach w dniach 30.05.-01.06.2017 roku. Celem spotkania było nie tylko sieciowanie LGD ale przede wszystkim nawiązywania kontaktów i przygotowywanie międzynarodowych projektów współpracy. Pomorze Zachodnie reprezentowała  5 osobowa ekipa z LGD „Lider Pojezierza” i RLGD „Morze i Parsęta”.

W spotkaniach brały udział LGD z województwa dolnośląskiego, małopolskiego i mazowieckiego. We wspólnych warsztatach brały udział LGD również z Czech, Słowacji, Chorwacji, Austrii i gościnnie z Gruzji.

Stowarzyszenie Lider Pojezierza nawiązało współpracę z LGD-ami z Czech, Słowacji oraz Gruzji.

Doprecyzowaliśmy wspólny projekt realizowany obecnie Młodzieżowa Akademia Komunikacji z MAS Opavsko oraz kolejny projekt, który będzie realizowany po 2018 roku FestWIK (Festiwal Wiejskiej Innowacyjności i Kreatywności), w którym będą brały udział najlepsze projekty realizowane w ramach podjęcia działalności gospodarczej w 11 LGD, MAS i VVG  z Polski Czech i Litwy. 

Kolejny LeaderFest 2018 za rok też w Czechach.  Już mamy zaproszenie.

Zaproszenie mają również przedstawiciele Młodzieżowej Akademii Komunikacji, projektu realizowanego w ramach międzynarodowego projektów współpracy.

IK.

Tagged Under