11. Przelewickie Dni Folwarku

Drukuj
poniedziałek, 28 maj 2018 Kategoria: Wydarzenia Utworzono: 28 maj 2018

26 maja 2018 r. na folwarku w Przelewicach odbyły się 11. Przelewickie Dni Folwarku. Impreza, przy pięknej i słonecznej pogodzie, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Organizatorzy wraz z zespołem zaangażowanych osób stanęli na wysokości zadania i przygotowali ciekawy program artystyczny oraz różnorodne atrakcje, zapewniając wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń.

Uroczystego otwarcia dokonali włodarze naszej gminy w osobach: wójt gminy Mieczysław Mularczyk, z-ca wójta Zbigniew Kupisz, przewodniczący Rady Gminy Marian Świderski i wiceprzewodnicząca Anna Nowak w asyście zaproszonych gości. Wśród przybyłych gości byliśmy również i my ze swoim stoiskiem.

W dalszej części  imprezy wójt gminy Mieczysław Mularczyk dokonał wręczenia statuetki dla p. Jana Rusina, lekarza medycyny pracy, za m.in.  zaangażowanie i  działalność charytatywną oraz społeczną na rzecz naszej społeczności lokalnej. Statuetką wyróżniony został również p. Ireneusz Jung, właściciel Firmy Handlowo-Usługowej IRGO w Przelewicach za dotychczasowe osiągnięcia w branży handlowo-usługowej, a w szczególności  za wpisanie „Wędzonego udźca wieprzowego” na Listę Produktów Tradycyjnych. Ze względu na brak możliwości osobistego uczestnictwa przez p. Junga podczas w/w  imprezy, statuetka wręczona zostanie przy najbliższej okazji.

W bogatym programie artystycznym na scenie prezentował  się zespół  taneczny FEELING Dance Group z Barlinka oraz zespoły: JUTRZENKA z Przelewic, WRZOS z Krzemlina, SONATA z Mostkowa,  PYRZYCZANKA z Pyrzyc, ZŁOTA JESIEŃ z Dolic. Swoje umiejętności wokalne zademonstrowała wokalistka Zuzia Susz,  a Daniel Katarzyniak grę na  keyboardzie. Prezentował się również nasz zespół „Dzieciaki GieCeKu”, pod opieką  p. A. Roman i  p. D. Nowackiego, a także tradycyjnie przelewicka grupa pań tańcząca „ZUMBĘ” pod opieką P. Kołosowskiej.

Ponadto na scenie mogliśmy podziwiać koncert zespołu romskiego CIECHRAJ. Zachwycona publiczność nagrodziła ich fantastyczny występ  gorącymi owacjami. Wszystko to, w połączeniu z magicznym klimatem miejsca, sprawiło wspaniałą atmosferę imprezy.

Wszyscy uczestnicy imprezy mogli skosztować smakowitych potraw i pysznego ciasta przygotowanego przez nasze lokalne organizacje i rady sołeckie, w tym: Stowarzyszenia: „Przelewice dla Przyszłości” w Przelewicach i „Wspólnie łatwiej” w Jesionowie, Rad Sołeckich ze: Ślazowa, Kosina, Ukiernicy i Żukowa  oraz LKS WICHER Przelewice.

Były też miody z Pasieki Państwa Kociołków z Jesionowa. Oprócz tego można było obejrzeć wyroby rękodzielnicze Pracowni Ceramicznej GLINIANY KOGUCIK z Przelewic, wystawę malarską K. Kłosowicza z Barlinka i inne produkty rękodzielnicze. Na folwarku prezentowali też swoją ofertę Bank Spółdzielczy O/Lipiany Filia w Przelewicach i różne inne firmy. Uczestniczący w imprezie mieszkańcy i nasi goście  mogli odwiedzić także stoisko WKU Stargard i skorzystać z kiermaszu książek prowadzonego przez PSE „Wyrównajmy Szanse”. Byli też z nami - ze swoim stoiskiem i grą integracyjną - animatorzy lokalni Sieci Zachodniopomorskiego OWES i przedstawiciele LGD Stowarzyszenia „Lider Pojezierza” z Barlinka.

W trakcie imprezy, z inicjatywy Wójta Gminy i p. Anny Nowak wiceprzewodniczącej RG, po raz pierwszy zorganizowano akcję honorowego krwiodawstwa. Odbyła się ona w Ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, stacjonującym na placu folwarcznym. Potencjalni krwiodawcy mogli skosztować ciasta ufundowanego przez Dom Weselny GRACJA w Żukowie.

Podczas imprezy odbyły się także pokazy strażackie prezentowane przez OSP Lubiatowo i ćwiczenia dla dzieci w ramach programu pt. „Mały Ratownik - pierwsza pomoc już od przedszkola”, prowadzone przez strażaków z OSP Przelewice.

Dla najmłodszych przygotowano także wiele innych atrakcji. Odbył się konkurs plastyczny, najlepsze trzy prace nagrodzono. Było wesołe miasteczko i szereg  różnych innych gier i zabaw. Zabawy sportowe dla dzieci przygotowali także sportowcy z LKS WICHER.

Nagrodzono także najładniejsze stoiska gastronomiczne naszych sołectw i lokalnych organizacji, przy czym symboliczne nagrody otrzymali wszyscy ich przedstawiciele. Powołana Komisja spośród zaproszonych gości, której przewodniczył p. Piotr Olech, dyrektor PMOS Pyrzyce, do wyróżnienia wytypowała trzy stoiska, w tym jako pierwsze to stoisko Stowarzyszenia „Przelewice dla Przyszłości”, drugie Rady Sołeckiej w Żukowie, a trzeci LKS Wicher”.

Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali strażacy z OSP: Przelewice, Lubiatowo i Jesionowo oraz ochroniarze wspierani przez członków stowarzyszenia Ratownictwa Powiatu Pyrzyckiego, którzy bardzo się starali, aby nasza impreza przebiegała bez zakłóceń i bezpiecznie.

Źródło: Przelewice.pl
Autor: Anna Garzyńska

Tagged Under